Hayırsız torunlar!

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 24.12.2010 19:45 ABONE OL
Kahramanmaraş'ta alışverişe giden torunları tarafından araç içerisinde kilitli halde bırakılan 95 yaşındaki Meryem Nine'yi, polisler camı kırarak kurtardı.

Alınan bilgiye göre, bugün öğlen saatlerinde Sandalzade Bulvarı üzerinde park halindeki 46 E 5907 plakalı otomobil içerisinde kilitli bırakılan 93 yaşındaki Meryem Karaç'ı, bir kişi tornavida ile aracın bagaj kapısını açarak kurtardı.

Daha sonra alışveriş için Kale civarına giden ve buradaki otoparkta aracın kapılarını kilitleyerek ayrılan torunları, Meryem Nine'yi yine aracın içinde bıraktı.

Bir vatandaşın polise haber vermesi üzerine olay yerine gelen polisler, aracın kapılarını açmaya çalıştı. Bütün uğraşlara rağmen başarılı olamayan polis, bu sefer aracın camını çekiçle kırarak kapıyı açtı. Polislerin kapıyı açması üzerine ''donuyorum, beni kurtarın'' diyen yaşlı kadın, polislere sarıldı.

Bir günde iki kez araçta mahsur kalan Meryem Karaç, battaniyeye sarılı halde torunlarının gelmesini bekledi. Bu arada polis, aramalara rağmen telefonuna cevap vermeyen araç sahibine ulaşamadı. Olay yerine gelen 112 Acil Servis, Meryem Nine'nin sağlık durumunu kontrol etti.

Saatler sonra olay yerine gelen Meryem Nine'nin torunları, basın mensuplarına tepki gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU