Öldüğünü anlayınca bırakıp kaçmışlar

Uyuşturucu komasındaki Emine Aygün'ü hastaneye götürürken öldüğünü anlayınca kaçan 3 arkadaşı tutuklandı. Sevgilisi Mustafa K. ise aranıyor

Cuma 25.12.2010
ABONE OL
Muğla'nın Milas İlçesinde bir barda çalışan 25 yaşındaki Emine Aygün'ün cesedi, önceki gün sabaha karşı 75'inci Yıl Milas Devlet Hastanesi'ne 100 metre mesafede kaldırım üzerinde bulundu. Ailesi Samsun'da olan ve cezaevindeki eşine boşanma davası açtığı belirlenen Aygün'ün, çalıştığı bar personeli Birol K. ile birlikte kaldığı eve giden polis, kapının kırık olduğunu gördü. Bulunduğunda üzeri ıslak olan genç kadının evdeki yatağının da ıslak olduğunu belirleyen polis, genç kadının sevgilisi olduğu belirtilen Mustafa K.'nin ve Birol K'nin, bir telefon üzerine sözü geçen bardan ayrılıp aceleyle eve gittiğini öğrendi. Genç kadınla aynı evde kalan Birol K. (21), Semih K. (18) ve 17 yaşındaki G.Ç. polise teslim oldu. Birol K. olay gecesi 23.00 sıralarında eve gittiğinde Emine Aygün'ün baygın halde yattığını öne sürerek, "Doktora götürmek istedim ama Mustafa K. engel oldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde 2 kez daha eve gittim ama Mustafa K. yine engel oldu. Sabaha karşı tekrar gittim. Semih K. ve G.Ç. ile birlikte Emine Aygün'ü alıp doktora götürmek istedik. Yolda, öldüğünü fark edince hastaneye yakın bir yerde kaldırımın üzerine bıraktık. Mustafa K. bize ne olduğunu söylemedi. Korkup kaçtık" dedi. G.Ç. ise Emine Aygün'e ne olduğunu sorduklarında Mustafa K.'nin kendilerine "Alkol aldığı için sızdığını" söylediğini anlattı. Üç şüpheli "Suçu ve suç delillerini bildirmeme, suçluyu kayırma" suçlamalarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mustafa K.'nin adam yaralama suçundan 10 gün tutuklu kaldığı cezaevinden olaydan bir gün önce çıktığı belirlendi.

DARP İZİ YOK
İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopside, genç kadının vücudunda darp, kesici alet, kurşun, boğulma izine rastlanmadı. Kollarında iğne izleri bulunan Aygün'ün yüksek dozda uyuşturucu, alkol ya da ilaç nedeniyle ölmüş olabileceği belirtildi. Kesin ölüm nedeni ise alınan kan örneklerinin incelenmesinin ardından belirlenecek.