Uşak'ta ilginç akaryakıt hırsızlığı

İzmir-Ankara karayolu üzerinde minibüsüne kurduğu bir düzenekle park halindeki TIR’ların yakıt depolarından akaryakıt çalan bir kişi Uşak’ta yakalandı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cumartesi 25.12.2010 12:18 ABONE OL
İzmir-Ankara karayolu üzerinde park halindeki TIR'ların yakıt tanklarından akaryakıt çalarak kaçan Volkan T. adlı şahıs son işinde jandarma ekiplerine yakalandı. Edinilen bilgiye göre önceki gece geç saatlerde Uşak İl Jandarma Alay Komutanlığı'na bağlı Güre Jandarma Karakolu timleri İzmir - Ankara karayolu üzerinde devreyi görevine çıktı. Devriye sırasında jandarma timi bir minibüsün park halindeki TIR'ın yanına yaklaşıp durduğunu gördü.

TIR'ın olduğu bölgeye yaklaşan jandarma ekipleri akıl almaz bir manzara ile karşılaştı. Jandarma ekipleri minibüs sürücüsü Volkan T.'nin minibüsün arka bölümünde 1 tonluk plastik depo ve bazı hortum düzenekleri kurarak TIR'dan akaryakıt çaldığını fark etti. Minibüste arama yapan jandarma ekipleri, minibüsün arka bölümündeki depo içinde 400 litre mazot ve yakıt depolarından mazot transferine yarayan akülü bir düzenek ele geçirdi. Minibüs sürücüsü Volkan T.'yi (32) gözaltına alan ekipler soruşturmayı derinleştirdi. Volkan T. ifadesinde kurduğu akülü düzenek sayesinde İzmir - Ankara kara yolu üzerinde özellikle gece saatlerinde park halindeki TIR'ların akaryakıt depolarından mazot çaldığını itiraf etti. Şahsın daha önceden hırsızlıktan sabıkası olduğu anlaşılırken çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

UŞAK NAMAZ VAKİTLERİ