Aksilikler üst üste geldi

Antalya'daki trafik kazasında 1 kişi öldü 2 kişi yaralandı. Olay yerine gelen itfaiyenin demir kesme makinesi çalışmazken, araçta sıkışan Refik Karagöz'e dakikalarca ambulansa konulamayan sedye üzerinde kalp masajı yapıldı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 26.12.2010 08:23 ABONE OL

50 yaşındaki Karagöz, katlanmayan sedye yüzünden, ambulansın içine yere konularak hastaneye götürüldü. Edinilen bilgiye göre, Sampi Kavşağı'ndan, Metropol Kavşağı'na doğru Refik Karagöz'ün kullandığı 07 TS 832 plakalı araç, aşırı hız yüzünden Metin Kasap Caddesi üzerinde orta refüjde bulunan ağaca çarptı ve küçük çaplı bir yangın çıktı. Vatandaşlar tarafından söndürülen yangın sonrası, tek taraflı oluşan kazada Refik Karagöz (50), Hüseyin Arıcı (37) araç içinde sıkışırken, Berna Pektaş (44) olay yerine gelen ambulansla hemen Antalya Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

İTFAİYENİN DEMİR KESME MAKİNESİ ÇALIŞMADI

Araç içinde sıkışan Karagöz ve Arıcı için itfaiye ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen itfaiye iki kişiyi kurtarmak için demir kesme makinesini getirdi. Ancak makine büyük uğraşlar ve vatandaşların yardımına rağmen birçok kez denenmesine rağmen bir türlü çalışmadı. Uzun uğraşlar sonucu makinenin çalışmayacağını anlayan itfaiye ekipleri, vatandaşların yardımı ile aracın kapılarını elleriyle sökmeye çalıştı. Tahta takoz ile tavanı yükselten itfaiye ekipleri, ilk olarak aracın arka koltuğunda oturan Arıcı'yı çıkardı. Arıcı, ambulansla Özel Yaşam Hastanesi'ne kaldırılarak, yoğun bakım ünitesine alındı.

SEDYE KATLANMADI, SEDYESİZ AMBULANSA KONULDU

Aracın şoför koltuğunda oturan Karagöz ise uzun uğraşlar sonucu itfaiye, polis, 112 acil servis ekipleri ve vatandaşlar tarafından sıkıştığı yerden güçlükle çıkarıldı. Hemen Özel Yaşam Hastanesi'ne ait ambulansın sedyesine konulan Karagöz, bir türlü sedyenin kapanmaması yüzünden dakikalarca sedye üzerinde kaldı. Hayati tehlikesi bulunan ve nefes alması için ağzına boru takılan Karagöz'e, kapanmayan sedye üzerinde uzun süre kalp masajı yapıldı. Ambulansın sedyesinin kapanmayacağını anlayan Özel Yaşam Hastanesi görevlileri, Karagöz'ü, sedyesiz bir şekilde sırt üstü yere yatırarak ambulansa koydu.

Özel Yaşam Hastanesi'ne kaldırılan 50 yaşındaki bankacı, yolda hayatını kaybetti. Sedyeyi olay yerinde bırakan hastane görevlileri, bir süre sonra geri gelerek boş ambulansa koydu. Çevredeki vatandaşlar, itfaiye ve özel ambulans görevlilerine ise tepki gösterdi. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı. Uzun süre çift taraflı trafiğe kapanan yol denetimli olarak açıldı.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ