Lavaş arası kokain servisi

İstanbul Aksaray'da bir kebapçı dükkânına düzenlenen baskında, kokaini lavaş arasında folyoya sararak sattığı belirlenen dört kişi gözaltına alındı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cumartesi 26.12.2010 ABONE OL
Aksaray'da bir kebapçı dükkânında kokain satışı yapıldığı ihbarını alan güven timleri, operasyon düzenledi. Kebapçıda lavaş arası kokain satıldığı ihbarını alan Asayiş Şube Müdürlüğü Güven Timlerine bağlı iki polis, müşteri kılığında dükkândan içeri girdi. 7 kişilik güven timleri de dükkânın etrafında güvenlik şeridi oluşturdu. Güven timi üyelerinin ayakkabı boyacısı ve midye dolma satıcısı kılığına girdikleri bildirildi. İçerideki polisler, dükkanda kokain istemek için kullanılan "Bol acılı kebap" şifresiyle siparişi verdi. Dürüm kebabın arasındaki folyoya sarılı kokaini alan polis, kasaya giderek "Borcum ne kadar" sorusunu yöneltti. Kebapçının "75 TL yeterli" sözü üzerine parayı ödeyen dedektif tam çıkmak üzereyken "Bir tane de Adana at. Arkadaşa götüreyim" diyerek baskın için zaman kazandı.

TAVAN DÖŞEMESİNDE GİZLİ

Meslektaşının kokaini cebine koyduğunu ve parasını ödediğini gören diğer masadaki dedektif ise dışarıda çevre güvenliği aldıran amirini cep telefonundan arayarak "Kebap çok nefis. Siz de gelin karnınızı doyurun" diyerek baskını başlattı. Koşarak mekândan içeri giren güven timleri, kebap ustası Abdullah T. ile yeğenleri Bekir T. ve Erkan T. ile 16 yaşındaki Mevlut T.'yi gözaltına aldı. Kebap salonunu didik didik arayayan güven timleri, asma tavanın döşemesini kaldırınca bir torba içindeki folyoya sarılı 23 adet taş halinde, 4 adet de toz halinde satışa hazır kokain buldu.

BUGÜN NELER OLDU