Hacize mutfak tüpüyle direndi

Adana'da bir kişi, kira borcunun tahsili ve tahliye kararı için gelen icra memurlarına mutfak tüpüyle kendine zarar vereceği tehdidinde bulunarak direndi.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 29.12.2010 17:32 ABONE OL
Merkez Çukurova ilçesi Turgut Özal Bulvarındaki avize mağazasının mülk sahibi Nebahat S, kiracısı Necdet I'nın 10 bin TL'lik borcu karşılığında avukatı Mustafa Ceren aracılığıyla icra takibi başlattı.

Kiracı Necdet I'ye, bu süreçte borcunun 5 bin TL'lik bölümünü ödemesi üzerine, mülk sahibi tarafından süre tanındı. Sürenin dolmasının ardından avukat Mustafa Ceren, icra dairesi yetkilileriyle borcun tahsili ve tahliye kararının uygulanması için mağazaya gitti.

Mağazada bulunan Necdet I'nın oğlu Aziz I, borcu ödeyemeyeceklerini, iş yerini boşaltmayacaklarını söyledi. İcra memurlarıyla tartışan Aziz I, herkesi dışarı çıkartarak kapıyı kilitledi. Yaklaşık 4 saat süren direnmenin sonunda, icra yetkililerinin polis zoruyla içeriye gireceğini belirtmesi üzerine mutfak tüpünü yanına alarak, kendisine zarar vereceğini iddia etti.

Mağazanın içine gaz verdiğini belirten Aziz I, Polisin içeriye girmeye çalışması halinde çakmakla patlatacağını iddia etti. Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi ve 112 Acil Servis ekipleri de bölgeye sevk edilirken, mağazaya gelen Necdet I, avukat Mustafa Ceren ile bir süre görüştü.

Necdet I, yanında 5 bin TL bulunduğunu ve işlemin durdurulmasını talep etti. Avukat, müvekkiliyle yaptığı telefon görüşmesinin ardından parayı kabul etti. Haciz işlemi durdurulurken, tahliye için süre verildi.
Davacı bulunmaması üzerine polis ekipleri de olay yerinden ayrıldıktan sonra Aziz I, kapıyı açarak babasını içeri aldı.

BUGÜN NELER OLDU