Erkek olanı kocadan kız sevgiliden

Polonya'da, aynı gün hem kocasıyla hem de sevgilisiyle birlikte olan genç kadın, ikiz bebek dünyaya getirdi. DNA testinde bebeklerden birinin kocadan, diğerinin sevgiliden olduğu belirlendi

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 29.12.2010 ABONE OL
SABAH'ın İstanbul'da ortaya çıkardığı "İkizlerden biri kocadan, diğeri sevgiliden" olayının benzeri, Polonya'da yaşandı. Başkent Varşova'da genç bir kadın, hem eşinden hem de sevgilisinden biri kız diğeri erkek ikiz bebeğe hamile kaldı. TVN 24 isimli TV kanalı, adı açıklanmayan evli kadının kocası ve sevgilisiyle aynı gün birlikte olduğunu duyurdu. Habere göre, kadın doğumdan sonra bebeklerin sevgilisinden olduğundan şüphelenerek gerçeği kocasına itiraf etti. Bunun üzerine bebeklerin kocadan mı yoksa sevgiliden mi olduğunun anlaşılması için DNA testi yapılmasına karar verildi. Ancak yapılan testlerde, kadının hiç beklemediği bir sonuç çıktı. Kadının tahmin ettiği gibi bebekler sevgiliden değildi. Doktorlar, iki bebeğin farklı DNA'sı olduğundan yola çıkarak koca ve sevgilinin DNA'larıyla karşılaştırma yaptı. Bunun üzerine erkek bebeğin kocadan, kızın ise sevgiliden olduğu anlaşıldı. Kadın, şaşırtıcı gerçeğin anlaşılmasından sonra eşinden ayrılmak için boşanma davası açtı.

DÜNYADA 7'NCİ VAKA

Polonya TV kanalı, bu olayın dünyadaki benzeri doğumların 7'ncisi olduğu bilgisine de yer verdi. Bilim insanları, kadının yumurtlama döneminde iki farklı erkekle birlikte olup iki kez de yumurta üretmesi halinde, bu mucize gibi görünen olayın mümkün olabileceğini düşünüyor. SABAH'ın ocak ayında ortaya çıkardığı olayda ise, İstanbul'da bir kadın dünyaya getirdiği erkek ikiz bebeklerden birinin yasak aşkından olduğunu anlayınca evden kaçmıştı. Bunun üzerine çocuklara babalık testi yapılmış ve bebeklerden birinin sevgiliden olduğu anlaşılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU