İstanbul'da 1 saat arayla iki soygun

Esenyurt'ta bir banka şubesine giren silahlı kişi güvenlik görevlisini etkisiz hale getirip 120 bin lira alarak kaçtı. İkitelli'de ise PTT şubesinden 15 bin lira çalındı

Çarşamba 29.12.2010
ABONE OL
Esenyurt'ta bir banka şubesine gelen silahlı kişi, tehditle yaklaşık 120 bin lira alarak kaçtı. Bu olaydan 50 dakika sonra ise İkitelli'de bulunan PTT şubesi kuru sıkı tabancalı bir kişi tarafından soyuldu. İlk soygun, dün saat 16:00'da Esenyurt D-100 Karayolu üzerinde bulunan bir banka şubesinde meydana geldi. Soyguncu, önce güvenlik görevlisini etkisiz hale getirip silahını aldı. Daha sonra bankadakileri etkisiz hale getiren soyguncu yaklaşık 120 bin lirayı alarak dışarı çıktı. Silahlı kişi bir ticari taksi ile kaçtı. Olay sonrası helikopter destekli geniş çaplı bir operasyon başlatan güvenlik güçleri her yerde soyguncuyu arıyor. Gecen yıl da soyulmak istenen bankanın yine aynı kişi tarafından soyulduğu ihtimali üzerinde duran polis güvenlik kameralarındaki görüntüleri incelemeye aldı.

PTT ŞUBESİ SOYULDU

Diğer olay ise 50 dakika sonra ikitelli Atatürk Mahallesi'nde bulunan PTT şubesinde meydana geldi. Şubeye kar maskesiyle giren kurusıkı tabancalı bir kişi vezne görevlisini etkisiz hale getirdi. Soyguncu daha sonra kasadaki 15 bin TL'yi alarak olay yerinden kaçtı. Banka soyguncusunun kaçtığı ticari taksi şoförünün gasp ihbarında bulunmadığına dikkat çeken polis, zanlıların ticari taksi şoförü ile işbirliği yapma ya da şoförün kaçırılma olasılıkları üzerinde duruyor.