Sıcaklık 10 derece düşecek!

Çarşamba 29.12.2010 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 29.12.2010 13:27
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Isparta, Burdur, Eskişehir ve Ankara'nın kuzeybatı çevreleri yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ilk saatlerde İzmir, Muğla, Aydın, İstanbul, Balıkesir çevreleri ile gece ilerleyen saatlerden itibaren Kocaeli, Bursa, Yalova, Balıkesir, Bolu, Bartın, Düzce, Sakarya, Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar akşam ilk saatlerde Trakya'da ve gece saatlerinde Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya ve Bolu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerimizde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Ege, Marmara'nın doğusu ve Karadeniz kıyılarında 8 ila 10 derecelik düşüşler olacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Marmara ile Kuzey Ege Kıyıları'nda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s), diğer yerlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam ilk saatlerde İzmir, Muğla, Aydın, İstanbul, Balıkesir çevreleri ile gece ilerleyen saatlerden itibaren Kocaeli, Bursa, Yalova, Balıkesir, Bolu, Bartın, Düzce, Sakarya, Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege Kıyıları'nda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi beklendiğinden, başta denizciler olmak üzere yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde, bugün sabah saatlerinde sis beklendiğinden özellikle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin doğu kesimlerinde bugün buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar ilk saatlerde Trakya'da, gece saatlerinde ise Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Yağışların bu akşam saatlerinde İstanbul, Bursa, Balıkesir, Kocaeli ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

EGE: Çok bulutlu, bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam ilk saatlerde İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, batısı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Isparta ve Burdur çevreleri yağmurlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Eskişehir ile Ankara'nın kuzeybatı kesimleri yağmurlu geçecek. Bölge genelinde bugün yer yer hafif sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar Düzce, Zonguldak, Bolu ve Bartın çevrelerinde gece saatlerinden itibaren kuvvetli olacak. Yağışların Bolu çevresinde gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Batı kesimlerinden başlamak üzere kıyı kesimleri aralıklı yağmurlu geçecek. Bugün bölgenin iç kesimlerinde yer yer hafif sis ile birlikte Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bugün bölge genelinde yer yer hafif sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...https://www.sabah.com.tr