Karı koca dırdırı intihara teşvik

Havva Hemşire, polis eşiyle tartışırken kendini tabancayla vurarak canına kıydı. Adli Tıp incelemesinde tetiği kadının çektiği saptandı. Ancak trafik polisi olan zanlı eş, "intihara teşvik" suçundan cezaevine girdi

Perşembe 30.12.2010
Güncelleme: Perşembe 30.12.2010
ABONE OL
Erzurum'da dere kenarında cesedi bulunan hemşirenin intihar ettiği belirlendi. Eşinin ölümünü ihbar eden ve önce cinayet şüphesiyle gözaltına alınan polis koca, soruşturmanın ardından "intihara teşvik" suçlamasıyla tutuklandı. Oltu İlçe Emniyet Amirliği Trafik Şubesi'nde görevli polis Sabit Dündar (33), 22 Aralık günü 112 Acil Servisi'ni arayarak eşi Havva Dündar'ın (31) intihar ettiğini bildirdi. İhbar üzerine Oltu- Göle Karayolu'nun 7'nci kilometresindeki dere kenarına giden ekipler, kadının cansız bedeniyle karşılaştı. Oltu Aile Sağlığı Hekimliği'nde 2 yıldır görev yapan bir çocuk annesi kadının başından vurulmuş cesedi morga kaldırılırken olay yerinde ise bir boş kovan bulundu.

POLİSİN SİLAHIYMIŞ

Cinayet şüphesiyle gözaltına alınan trafik polisi eş Sabit Dündar'ın "Öğle paydosunda beni arayarak kendisini işyerinden almamı istedi. Otomobilde tartışmaya başladık. Olay yerine vardığımızda aracı durdurmamı istedi. Tartışmaya araçtan inip devam ettik. Havva benden uzaklaşmaya başladı. Hem bağırıyor hem de yürüyordu. Aramızda 400 metre kadar mesafe vardı. Çantasından çıkardığı benim tabancamı başına dayayıp ateşledi. Yanına gittiğimde yaşamıyordu" dediği öğrenildi. Sabit Dündar'ın 3 yaşında bir kızları olduğunu ve eşiyle zaman zaman tartışma yaşadıklarını söylediği de ifade edildi. Sabit Dündar, kendisine ait iki ruhsatlı tabanca bulunduğunu ve tabancalardan birini eşinin taşıdığını öne sürdü. Havva hemşirenin cesedi, detaylı otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Burada yapılan el svapı incelemesinde Havva Dündar'ın elinde barut izine rastlandı. Adli Tıp uzmanları, merminin giriş mesafesini de inceledikten sonra tetiği genç kadının çektiğine ilişkin rapor verdi.

KOCAYA SUÇLAMA
Önce cinayet şüphesiyle gözaltında tutulan polis memuru Sabit Dündar'ın sevk edildiği savcılıkta da suçlamayı reddettiği öğrenildi. Zanlı Dündar çevresine de "Aramızda tartışıyorduk. Bir anda başına silahı dayayıp intihar etti. Suçsuzum" dedi. Ancak zanlı Sabit Dündar'ı, çıkarıldığı mahkeme de "intihara teşvik" suçundan sorumlu buldu. Sabit Dündar, Türk Ceza Kanunu'nun 84'üncü maddesi uyarınca, "İntihara azmettirme, intihara teşvik ve intihar kararını kuvvetlendirme" suçlarından tutuklandı. Sabit Dündar Oltu Cezaevi'ne gönderildi.