TIR'da 20 ton kaçak çay zulada ise sigara bulundu

Adana'da bir TIR'da Hakkâri'den yurda sokulan 20 ton kaçak çay, minibüs zulasında da 6 bin 200 paket kaçak sigara ele geçti

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 30.12.2010 ABONE OL
Adana'da mali polisin gerçekleştirdiği iki ayrı operasyonda yaklaşık 20 ton kaçak çay ile 6 bin 200 paket kaçak sigara ele geçirildi. Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne bağlı Mali Büro Amirliği ekipleri, ihbar üzerine hareket geçti. Ekipler, 100'üncü Yıl mahallesindeki bir depoya baskın düzenledi. Deponun bahçesinde bulunan TIR'da yapılan aramada yaklaşık 20 ton kaçak çay bulundu. Hakkâri'den yurda sokulduğu belirlenen kaçak çayla ilgili olarak 41 yaşındaki Mahmut İ. ve 51 yaşındaki Enver U. gözaltına alındı.

MİNİBÜSTEKİ ZULA

TIR, Emniyet Müdürlüğü bahçesine çekilirken kaçak çayların imha edileceği belirtildi. Mali Büro Amirliği ekipleri ikinci operasyonu Mobilyacılar Sitesi yakınlarında gerçekleştirdi. Yine bir ihbarı değerlendiren ekipler, 27 L 4049 plakalı minibüsü durdurarak arama yaptı. Minibüsün alt döşemesindeki "zula" olarak tabir edilen özel bölmelerde 6 bin 200 paket gümrük kaçağı sigara bulundu. Olayla ilgili olarak 30 yaşındaki Zeki B., 41 yaşındaki Tahir Ş. ve 25 yaşındaki Şükrü B. gözaltına alındı.
BUGÜN NELER OLDU