Aşkın yaşı yok

Türkiye'de uzun yaşayanları şehri olarak nitelendirilen Nazilli'de 87 yaşındaki Mustafa Çimendere kaçırdığı 78 yaşındaki Ayşe Yuvalı ile Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız'ın nikah şahitliğinde dünya evine girdi.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 31.12.2010 12:24 ABONE OL
Konya'nın Akşehir ilçesinde yaklaşık 3 ay önce ailesi tarafından 20 gün boyunca kayıp ilanları verilerek aranan 78 yaşındaki Ayşe Yuvalı'nın, 87 yaşındaki Mustafa Çimendere ile evlenmek için Aydın'ın Nazilli ilçesine kaçtığı ortaya çıkmıştı. Evlenmek için başvurdukları Nazilli Belediyesi Nikah Memurluğu'ndan istenen "akıl sağlığı yerindedir" raporunu almalarının ardından, Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız'ın şahitliğinde nikah kıyıldı.

"NAZİLLİ'DE YAŞLI ÇİFTLERİN EVLİLİKLERİNİ ÇOKÇA GÖRECEĞİZ"
Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, "Mustafa Amca evlenme talebinde bulununca kendi memleketine gitmiş. Konya'nın Akşehir ilçesinde Çimendere köyünde eskiden tanıdığı Ayşe teyzeyi görmüş, 'Benimle evlenir misin, benimle gelir misin' demiş. Eğer aldığımız bilgiler doğruysa hemen 1 günde karar vermişler. Ayşe teyze bohçasını almış, Mustafa amca ile Konya'dan Nazilli'ye gelmiş. Şimdi buraya getirince buradaki işlemleri için biz de yardımcı olduk. Sağlık raporu alındı. Hem devlet hastanesinden hem de Adnan
Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden alındı. Sağlam oldukları, bilinçleri yerinde olduğu kanaati getirilince evlenme işlemlerinin önünde engel kalmadı. Nüfus müdürümüzün huzurunda yaşlı çiftimizin evliliklerini yerine getirdik. Bu çok güzel bir şey. İşte Nazilli'nin uzun ömürlü diyarında böyle evlilikleri daha da göreceğiz gibi geliyor" dedi.

KAYMAKAM VE MAHALLE MUHTARI ŞAHİT OLDU
Kaymakamlık makamına gelen Mustafa Çimendere ile Ayşe Yuvalı, Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız ve Yeşil Mahalle Muhtarı Ramazan Kahyaoğlu'nun şahitliğinde parmak basarak nikah akdini gerçekleştirdi. Nüfus Müdürü Hacer Gürkaş'ın kıydığı nikahın ardından Kaymakam Yıldız, evlilik cüzdanını gelin Ayşe Yuvalı'ya verdi. Ayşe teyzeye 'Bu Mustafa Amca'nın tapusu' diyen Kaymakam Yıldız, "Bugünden sonra resmen evlendiniz, artık karı-kocasınız. Ben size aile cüzdanını vereceğim. Bu ailenin tapusu. Bu tapuyu da ben Ayşe teyze'ye vereceğim. Bu güzel aşkınız, bununla noktalanmış oluyor. Allah sağlık, mutluluk, uzun ömür versin. Bir yastıkta kocayın inşallah. Hakikaten Türkiye'de de Nazilli'de de örnek oldunuz. Bu yaştaki beraberliğiniz gençlere de örnek olur" dedi. Nikah töreninden sonra alkışlar arasında, yeni evli çift düğün pastasını Kaymakam Yıldız ile birlikte kesti. Yaşlı çift birbirlerine pasta yedirerek gençlere örnek oldu. Mustafa dede evlendiği için çok mutlu olduğunu dile getirirken, Ayşe nine ise eşinin kendisine çocuklarından daha iyi baktığını dile getirerek mutlu olduğunu söyledi.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ