Cezaevinde yangın çıktı

Bilecik'te cezaevinde çıkan yangında dumandan etkilenen 10 mahkum hastaneye kaldırıldı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 31.12.2010 15:13 ABONE OL
M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun bir koğuşunda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Dumandan etkilenen 10 mahkum Bilecik Devlet Hastanesine kaldırıldı. İtfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları devam ediyor.

YANGINA BİR HÜKÜMLÜNÜN NEDEN OLDUĞU BİLDİRİLDİ

Bilecik Cezaevinde çıkan yangına müşahede koğuşundaki yatağını yakan bir hükümlünün neden olduğu bildirildi.

Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Harun Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Bilecik M tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun müşahede bölümünde bulunan hükümlülerden birinin yatağını yaktığını belirterek, çıkan yangının diğer müşahede odalarına da sıçradığını bildirdi.

İtfaiye ve sivil savunma ekiplerinin müdahalesiyle yangının söndürüldüğünü ifade eden Yılmaz, dumandan etkilenen tutuklu ve hükümlülerin tahliyesinin sağlandığını kaydetti.

Yılmaz, dumandan etkilenen ve Bilecik Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan hükümlüler Oktay Mücahit Akyıldız, Recep Akkaya, Ahmet Sencer, Ömer Aydın, Mehmet Sıddık Seyit, Nazmi Temizel ve Ümit Erginyürek'in Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU