Kırşehir'de korkutan ev

Kırşehir'in Çadırlı Kör Mehmet köyündeki bir evde olağanüstü olaylar gerçekleşiyor. Evdeki tüm eşyalar kendiliğinden yanarken, ev sahibi artık korkmaya başladığı evden çıkmak istiyor.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 31.12.2010 13:36 ABONE OL
Kırşehir'in Kaman ilçesine bağlı Çadırlı Kör Mehmet köyünde Sultan Alçay'a (54) ait evde meydana gelen olaylar köylüleri korkutmaya başladı.

1 gün önce yangınların başladığını ifade eden Sultan Alçay, "Çok korkuyoruz, bizim başka kalacak yerimiz yok. Evde kendiliğinden başlayan yangınları söndürmekten bıktık. Eşyalar durup dururken bir anda yanmaya başlıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Muhtara, jandarmaya haber verdik. Bize bir çare bulunmasını istiyoruz" dedi.

Çevredeki vatandaşlar ise, "Evi cinler yakıyor. Daha önce de başkalarının başına böyle işler geldiğini biliyoruz. Allah yardım etsin" şeklinde konuştular.

Köy halkının da korkuya kapılmasına neden olan yangın için ne yapacaklarını şaşıran Alçay ailesi evde yanan tüm eşyayı dışarıya çıkardı. Dışarıya çıkarılan bazı eşyaların da kendiliğinden alev alıp yanmaya başladığını belirten Sultan Alçay, 4 kız annesi. 3 kızını evlendiren ve 24 yaşındaki Meral Alçay adlı kızı ile birlikte yaşayan Alçay, 6 yıldır kocasından ayrı yaşıyor. Köyde bugüne kadar olağanüstü bir olay yaşanmadığını ifade eden Alçay, çıkan alevlerle baş edemediklerini ifade etti.

2 gün önce küçük yangınlarla başlayan olay, bu gece de devam ederken yangın cep telefonlarına kaydedildi. Evde hiçbir yanıcı madde bulundurulmazken, kayda geçen görüntülerde yangın bir anda başlıyor. Köy Muhtarı Adnan Torun ve birinci aza Hasan Özkeleş'in de izlediği yangınlar için herhangi bir sebep görülemedi.

İlk olarak evin kapılarının kapandığı ve anahtarının kaybolduğunu hatırlatan Alçay, ardından televizyon ve telefonların içinden su geldiğini söyledi. Alçay, normalde makinelerin içinden su gelmeyeceğini ve bu duruma anlam veremediklerini kaydetti.

Evde ne olacağı bilinemezken, sağlam eşya kalmadığı belirlendi. Yangın sebebi ile tüm eşyayı dışarıya çıkaran ve eşyası tahrip olan Alçay ailesi yetkililerden yardım istedi.

BUGÜN NELER OLDU