'Yatak odası' operasyonu

Adana'da, 'Çakarlar' çetesinin ikinci adamı Cesur Çakar, nefes kesen bir operasyonla yakalandı. Cezaevindeki bir çete üyesinin nikâhlı eşiyle aynı yatakta basılan Çakar, "Namuslular çete lideri olur" diye bağırdı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 31.12.2010 ABONE OL
Adana'da, "Çakarlar" çetesi elebaşı Ahmet Çakar'ın yakalanmasının ardından seri operasyonlarını sürdüren polis, hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan çetenin ikinci adamı Cesur Çakar'ı da Özel Harekât ekiplerinin nefes kesen operasyonuyla ele geçirdi. Cezaevindeki bir çete üyesinin nikâhlı eşiyle basılan Çakar, "Namuslular çete lideri olur" diye bağırdı.

ÇETEYİ CANLANDIRACAKTI
Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, "Çakarlar" adıyla bilinen ve hırsızlık, gasp, tehdit, hürriyeti kısıtlama, yaralama gibi çok sayıda suça karışan çeteye yönelik çalışma başlattı. Onlarca suça karıştığı belirlenen ve hakkında kesinleşmiş 65 yıl hapis cezası bulunan çetenin elebaşısı Ahmet Çakar, geçen 11 Eylül tarihinde düzenlenen operasyonla yakalandı. Çete liderinin yakalanmasının ardından polis, çetenin ikinci adamı olarak bilinen ve suç örgütünü yeniden canlandırmak istediği belirlenen Cesur Çakar'ı da yakalamak için çalışmalarına devam etti. Uzun süreli teknik ve fiziki takibin ardından Cesur Çakar'ın Yeşilyurt Mahallesi'nde kiralanan bir evde saklandığı belirlendi. Operasyon hazırlıklarını tamamlayan ekipler dün gece saatlerinde düğmeye bastı.

KOÇBAŞIYLA KIRDILAR

Saat 02.00'de, Özel Harekât ekibinin katılımıyla film sahnelerini aratmayan operasyon başladı. Bir grup polis, Çakar'ın kaçmaması evin çevresini sarıp, çatıya çıkarak güvenlik önlemi aldı. Diğer grup ise evin demir kapısını koçbaşı ile kırıp içeri girdi. Cesur Çakar, hapiste bulunan çete üyesi A.M.'nin (31) nikâhlı eşi olan Z.M. (29) ile yatakta yakalandı. Çakar'ın, eşinin cezaevine girmesinin ardından Z.M. ile birlikte yaşamaya başladığı belirlendi. Evde yapılan aramada İzzet Gerekli adına düzenlenmiş sahte kimlik çıkarken, Çakar ile birlikte gözaltına alınan Z.M. de "yardım ve yataklık" suçlamasıyla emniyete götürüldü. Güvenlik önlemleri altında evden çıkarılan Çakar, "Namuslular çete lideri olur" diye bağırdı.

BUGÜN NELER OLDU