Özel tekneye 'dolandırıcılık' operasyonu

Bir emekli öğretmenin kimliğiyle cep telefonu alıp işlerini yürüten zanlıyı polis Küçükçekmece Gölü'ndeki teknesinde buldu. Aramada sahte kimlikler ele geçirildi

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 31.12.2010 ABONE OL
Sahtecilik ve dolandırıcılıktan kazandığı parayı, sevgilisiyle lüks bir hayat sürdürmek için harcadığı öne sürülen Mert Muhteşem Karan, özel tasarım teknesinde, gece yarısı baskınıyla yakalandı. İstanbul'da gerçekleştirilen film gibi operasyon, emekli öğretmen H.K.'nin şikayetiyle başladı. H.K., ilgisi olmadığı halde gelen 5 bin liralık trafik cezası ve icra işlemleri üzerine soluğu savcılıkta aldı. Bunun üzerine soruşturma başlatan polis, emekli öğretmenin kaybettiği sürücü belgesine fotoğrafını yapıştırıp cep telefonu hattı satın aldığı belirlenen şüphelinin peşine düştü. Cep telefonunun teknik takibi sonucu şüphelinin dolandırıcılıktan sabıkalı Mert Muhteşem Karan (32) olduğu belirlendi. Karan'ın, özel tasarım teknesinde yaşadığı saptandı. Polis, Karan'ın eski kayınbiraderi Cem Düzgün'ü takip ederek, teknenin Küçükçekmece Gölü'nde olduğunu öğrendi.

FIRTINALI GECEDE OPERASYON

Karan'ın denize açılıp izini kaybettirme ihtimalini de değerlendiren polis, fırtınalı havada operasyon yapmak için bekledi. Önceki gece yarısı baskını gerçekleştiren polis, Mert Muhteşem Karan ve sevgilisi Nimet Kübra Öner (22) ile eski kayınbiraderi Cem Düzgün'ü teknede yakaladı. Polis, yaptığı arama sonucunda sahte belgeler, sahte kimlikler buldu. Civarda ise 3 çalıntı otomobil ele geçirildi.

BUGÜN NELER OLDU