Polisle çatışan altı hırsızdan biri öldü

Marketi soyup polisle çatışan 6 hırsızdan biri vuruldu. Arkadaşları kaçarken, Emrah Bakırcı kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 31.12.2010 ABONE OL
İstanbul Ümraniye'de önceki gece Atatürk Mahallesi Kartal sokaktaki bir marketin soyulduğunu gören semt sakinlerinden biri "155 Polis İmdat" servisini aradı. İhbarı alan polis ekipleri olay yerine gitti. Polis, 6 kişinin plakasız bir minibüse marketten mal yüklediğini gördü. Soygunculardan biri, polisin "dur" ihtarına silahla ateş ederek karşılık verdi. Polisin de karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı; hırsızlardan biri sırtından yaralandı. Buna rağmen minibüse binen hırsızlar kaçmaya çalıştı. Ekip otosuna çarparak ilerleyen minibüs takibe alındı. Bir süre sonra önüne çıkan taksiye çarpan minibüs hareketsiz kaldı. Yaralı şüpheli Tantavi Caddesi'ne diğerleri Şuiş Caddesi'ne girip kaçmaya başladı. Yakalanan yaralı, hastaneye kaldırıldı.

İZLEYENLERDEN BİRİ YARALANDI
Adının Emrah Bakırcı olduğu tespit edilen hırsızlıktan sabıkalı şüpheli, doktorların tüm çabalarına karşın kurtarılamadı. Çatışmayı izlerken çenesini kurşun sıyıran vatandaş Ahmet Çarkıt da aynı hastanede ayakta tedavi edildi. Hırsızların bıraktığı, içinde demir kesme makası ve levyeler bulunan minibüs incelemeye alındı. Kaçan şahısların yakalanması için çalışmalar sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU