Hastanedeki elektrik kesintisi paniğe yol açtı

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan hastalar, elektrik kesintisi sebebiyle zor anlar yaşadı. Yaklaşık 1 saat acil servise hasta alınamadı. Özellikle yoğun bakımda bulunan hastalara müdahale etmek güçleşti. Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE)'den gelen bir jeneratör ile soruna çözüm bulundu.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 25.12.2011 09:14 ABONE OL

Şişli 19 Mayıs Mahallesinde, saat 02.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle elektrikler kesildi. Mahalle içinde bulunan Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi de bu kesintiden etkilendi. Hastane jeneratörünün devreye girmesini bekleyen hastalar ve hasta yakınları bir süre karanlıkta kaldı.

Hastanenin teknik servisi jeneratörü tamir etmeye çalıştı. Bu sırada da herhangi bir sorun yaşanmaması için 112 Acil servis aranarak çok sayıda ambulansın hastaneye sevki sağlandı. Hastaneye gelen hastalar ise bölgedeki diğer hastanelere yönlendirildi. Jeneratörlerin çalışmama ihtimaline karşı Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE)'den yardım istendi. Kısa sürede hastaneye iki adet mobil jeneratör gönderildi.

Acil hastaların Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiğini belirten bir hasta yakını, "Çocuğumu hastaneye getirdim. Dört saattir elektrikler yok. Karanlıkta bekliyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU