Üzerlerine otomobil düştü

Adana'da geri geri giderken fren yerine gaza basan kadın sürücünün kullandığı otomobil, sabahleyin DSİ'ye ait sulama kanalının kenarında sohbet eden iki yaşlı adamın üzerine düştü. Yaşlı adamlardan biri kanlar içinde yerde kalırken, bank oturan kişi ise omzundan hafif sıyrıklarla kazayı atlattı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 25.12.2011 10:34 ABONE OL

Kaza merkez Seyhan ilçesi, Kıyıboyu Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, sabah saatlerinde Mevlüt Koca (65) ile Hüseyin Bayrak (71), yürüyüş yaptıktan sonra DSİ'ye ait sulama kanalının kenarındaki banklara oturarak sohbet etmeye başladı. Bir süre sonra aynı yerde ikamet eden Esma Kalkan (38) adlı kadın, eşi ve çocuklarıyla 01 LU 098 plakalı otomobile binip gezmek istedi.

Kalkan, geri geri gelirken heyecanlanıp fren yerine gaza basınca otomobil, sulama kenarında sabah yürüyüş yaptıktan sonra biri bankta oturan diğeri ayakta duran Mevlüt Koca ve Hüseyin Bayrak'ın üzerine düştü. Otomobil, bankta oturan Hüseyin Bayrak'ın omzuna çarpıp kafasını sıyırırken, ayakta duran Mevlüt Koca'nın üzerine düştü. Kazanın ardından çevredeki vatandaşlar gelerek otomobili Koca'nın üzerinden kaldırdı.

Yaralı Mevlüt Koca olay yerine çağrılan ambulansla Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne, Hüseyin Bayrak ise Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Bayrak tedavisinin ardından taburcu edilirken, Koca hayati tehlikesi olduğu için hastanede müşahede altında tutuluyor. Kazadan sonra ifadesi alınan kadın sürücü geri geri giderken fren yerine gaza bastığını söyleyip kazayı kasten yapmadığını söyledi. Kadın sürücü daha sonra serbest bırakıldı.

Olayın görgü tanığı Cengiz Uluğtaş, bir ses duyduklarını dışarı çıktıklarında ise bir otomobilin kanal kenarına düştüğünü altında bir kişinin olduğunu gördüklerini hemen olay yerine giderek aracı kaldırıp ambulans ve polisi çağırdıklarını belirterek, "Kadın sürücü geri geri gelirken fren diye gaza basmış aşağıya düşmüş bu arada orada duran iki yaşlı amcanın üzerine düşmüş" dedi. Hastaneden çıkan Hüseyin Bayrak ise kendisinin bankta oturduğunu arkadaşının ise ayakta yanında durduğu sırada üzerlerine otomobil düştüğünü belirterek, "Ben hiçbirşey görmedim üzerimize otomobil düştü. Ne olduğunu anlayamadım. Her tarafım ağrıyor. Ben oturduğum için ucuz atlattım ama arkadaşımın tam kafasına düştü otomobil o daha ağır yaralandı. Ben sürücüden şikayetçiyim" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU