Kuşadası'nda deprem

Kuşadası Körfezi'nde 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 27.12.2011 08:41 ABONE OL

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 07.59'da, merkez üssü Ege Denizi Kuşadası Körfezi olan 4.3 büyüklüğünde yerin 6.7 kilometre altında deprem kaydedildi.

Kuşadası Körfezi yine sallandı

Kuşadası sallanmaya devam ediyor. Bu sabah erken saatlerde 4.3 şiddetindeki depremle sallanan Kuşadası Körfezi'nde 4.1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nden alınan bilgiye göre, saat 09.51'de Kuşadası Körfezi merkezli yaklaşık 4.6 kilometre derinlikte 4.1 büyüklüğünde orta dereceli bir deprem gerçekleşti.

Kuşadası Körfezi'nde meydana gelen deprem Kuşadası'nın yanı sıra Aydın ve İzmir'in komşu ilçelerinde de hissedildi.

Kuşadası Kaymakamı Esen: Herhangi bir olumsuz durum yok

Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Körfezi'nde saat 07.59'da meydana gelen 4.3 ve 4.1 büyüklüğündeki iki depremin herhangi bir olumsuzluğa yol açmadığını bildirdi.

Esen, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kuşadası'nda zaman zaman bu tür depremlerin kaydedildiğini, endişe verici bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

Kaymakam Esen, ''İlçe merkezinde ve çevre yerleşim birimlerinde herhangi bir olumsuz durum yok. Deprem ülkemizin olduğu gibi Kuşadası'nın da gerçeği. Vatandaşları endişeye sevk edecek tutumlardan uzak durulması gerekiyor'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU