Battaniyedeki servet sahibine döndü

Bir buçuk ay önce Batman'dan yanlışlıkla battaniye içinde Van'daki depremzedelere gönderilen 30 bin lira değerindeki altın ve takılar, sahiplerine teslim edildi

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 27.12.2011 ABONE OL
Batman merkeze bağlı Recepler köyünde oturan Karahan ailesi, yaklaşık 1.5 ay önce Van'a yardım kolisi gönderdi. Koliye yanlışlıkla 30 bin lira değerindeki altınları koyduğunu sonradan fark eden aile üyeleri 15 gün önce Van'a gitti. Yardım depolarını gezen, yetkililerle görüşen aile, altınları bulamadan Batman'a döndü. Mustazaf-Der Van Şubesi'nin Van'da oluşturduğu yardım dağıtma kampanyasında gönüllü olarak çalışan Muzaffer Balıkçı, 10 gün önce yardım kolilerini kontrol ettiği sırada altınları buldu. Kolinin Batman'dan geldiğini öğrenerek Umut-Der Batman Şubesi ile irtibata geçen yetkililer, Karahan ailesine ulaştı. Şubeye davet edilen İbrahim Karahan'a altınları, basın mensupları huzurunda teslim edildi. İbrahim Karahan, altınlarını kaybettiği günden beri umutlarını yitirmediklerini belirterek, şöyle konuştu: "Altınlarımız battaniyenin içindeydi. Evdekiler aceleyle depremzedelere göndermek için görevlilere teslim etmiş. Ben hactan dönünce kaybolduklarını fark ettik. 10-15 gün sonra altınlarımızın bulunduğunu söylediler. İslam budur. Biz nasıl ki depremi duyduğumuz zaman yardım elimizi uzattık, onlar da yanlışlıkla gönderdiğimiz altınları bize geri gönderdi. Allah onlardan razı olsun. Hiçbir zaman Allah'tan umut kesmedik. Altınların bulunacağından emindik. Çünkü biz Allah rızası için gönderdik. Malımız helal olduğu için geri geldi. 5 bilezik, 1 metre zincir, 1 altın broş, 3 yüzük ve 1 çeyrek altın vardı."

'BU DA BİR İMTİHAN'
Altınları bulan ve sahibine teslim etmek için Van'dan Batman'a gelen Muzaffer Balıkçı, "Bize gelen yardımları kayıt altına alıyorduk. Yardımın Batman'daki Umut-Der'den geldiğini teyit ettik ve buradaki arkadaşlarla irtibata geçip altınların sahibini bulduk. Nasıl ki biz insanlar depremde bir imtihan vermişsek bu da bir imtihan ve başarı ile Allah'ın huzurunda iade ettik" dedi.

BUGÜN NELER OLDU