Polislerin arasında töre cinayeti

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 28.12.2011 23:54 ABONE OL
Adıyaman'ın Kahta ilçesinde daha önce de birkaç kez evden kaçtığı için ailesi tarafından evde alıkonulduğu iddia edilen genç kız, ailesi hakkında polise şikayette bulununca ağabeyleri tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Edinilen bilgiye göre; olay Mustafa Kemal Caddesi üzerinde meydana geldi.

İddiaya göre, Hacer A.(21) daha önce de birkaç kez evden kaçtı. Genç kız son olarak bir hafta önce ortadan kaybolunca ailesi kızlarının kayıp olduğunu polise bildirdi. Yapılan araştırma sonunda Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, genç kızı bularak Şanlıurfa Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne teslim etti. Genç kız daha sonra ailesi tarafından teslim alındı. Yeniden kaçma ihtimaline karşı ailesinin sıkı gözetiminde bulunan genç kız, bir fırsatını bulup evden çıkarak, Kahta Emniyet Müdürlüğü'ne ailesini şikayet etti. Baba Osman A. ve annesi Makbule A.tarafından zorla evde alıkonulduğunu, darp edildiğini, dışarı çıkması halinde ölümle tehdit edildiğini, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne teslim edilmek istemediğini, evde bulunan eşyalarını almak istediğini beyan ederek davacı ve şikayetçi oldu. Olay günü nöbetçi Cumhuriyet Savcısı talimatları doğrultusunda mağdur Hacer A., polis ekibi refakatinde eşyalarını almak için eve geldi.

Genç kız, eşyalarını aldığı sırada çıkan kargaşadan faydalanan ağabeyi Üzeyir A. ve kardeşi Mehmet A. tarafından bıçaklandı. Olay yerine ambulans ve takviye polis ekipleri çağrıldı. Ağabeyi ve kardeşi tarafından karın bölgesinden 3 bıçak darbesi alan genç kız ağır yaralandı.

Ambulansla Kahta Devlet Hastanesi'ne kaldırılan genç kız, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili polis ekipleri genç kızın ağabeyi ve kardeşinin yanı sıra anne Makbule ve baba Osman A.'yı gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.


BUGÜN NELER OLDU