Adana'da ikinci N.Ç. vakası

Adana'da Facebook'ta rumuz kullanarak tuzağına düşürüp "Seni Münevver'den beter ederim" diye tehdit ettiği küçük yaştaki kızlara tecavüz edip erkeklere pazarlayan şahıs ile bu kızlarla birlikte olan doktor, memur ve işadamlarının da aralarında bulunduğu 34 kişi düzenlenen operasyonla yakalandı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 29.12.2011 10:01 ABONE OL

Bir ihbarı değerlendiren Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, savcılıktan izin alarak küçük yaştaki kızları erkeklere pazarladığı ileri sürülen ve uzman çavuşluktan istifa eden Seçkin Lütfi Ö'yü (33) takibe aldı. Yapılan teknik takip sonucu Seçkin Lütfi Ö'nün 3'ü küçük yaştaki kız ile birlikte 7 kişiye tecavüz edip, ardından para karşılığı erkeklere pazarladığı tespit edildi.

Operasyon hazırlıklarını tamamlayan ekipler, 5 gün önce 28 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. 100'ü aşkın polisin katıldığı operasyonda biri kızları pazarlayan, 34'ü de kızlarla para karşılığı birlikte olan toplam 35 kişi gözaltına alındı. Yapılan incelemede hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Seçkin Lütfi Ö'nün daha önce de küçük yaştaki kızları alıkoymak ve çocuğa cinsel istismardan 6 sabıkası bulunduğu belirlendi.

Seçkin Lütfi Ö'nün yaşı küçük kurbanlarını sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta kendisini Alper Bucak olarak tanıtıp, sitedeki fotoğraf bölümüne de daha önce Doğru Yol Partisi'nden (DYP) Şanlıurfa milletvekilliği yapan Sedat Bucak'ı koyarak tuzağına düşürdüğü tespit edildi.

İddiaya göre, kendisini 18-19 yaşlarında gösterip, farklı isimler kullanarak kendisini Bucak aşireti mensubu gibi göstererek küçük yaştaki kızlarla tanışan Seçkin Lütfi Ö., bir süre sonra sanal alemde sevgili oldukları kızlarla yüz yüze görüşüp onları gezdirip, okullarına ve dershanelerine götürdü.

Seçkin Lütfi Ö., daha sonra birlikte olmak istediği ancak kendisini reddeden kızları, "Sen Münevver Karabulut'u tanıyor musun? Seni Münevver'den beter yaparım. Seni parçalara ayırırım kimse bulamaz" diyerek tehdit etti. Zanlı, daha sonra kızları dövüp tecavüz etti. Kızların uygunsuz kamera kayıtlarını ve fotoğraflarını çekerek tehdit eden zanlı, 15-20 gün birlikte olduğu kızları önce arkadaşlarını telefonla arayıp "Elimde taze çiçekler var, ne isterseniz yapar" diyerek 150 liradan, ardından ise aralarında doktor, memur ve işadamlarının da bulunduğu kişilere 400 TL'den pazarladı.

Zanlının küçük yaştaki çocukları 62 yaşındaki bir kişiye de pazarladığı öğrenildi. A.N. (17), N.R. (16) ve A.L. (15) adlı kız çocuklarını bu yöntemle tuzağa düşürüp erkeklere pazarladığı belirlenen zanlının A.N.'yi 2 yıldır pazarladığı ortaya çıktı.

Zanlı Seçkin Lütfi Ö. suçlamaları kabul etmezken, zorla tecavüze uğrayan ve pazarlanan çocuklar ve kadınlar zanlıdan şikayetçi oldu. Emniyette sorgulanan toplam 35 kişiden 19'u savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Bir kişi "zorla alıkoyma", "çocuğa cinsel istismar", "kadın ticareti yapmak" suçlamasıyla, 15 kişi ise "küçük yaştaki çocuklarla para karşılığı birlikte olma" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

BUGÜN NELER OLDU