Sevgilisine mesaj atan arkadaşını öldürdü

İzmir'de 16 yaşındaki M.K, sevgilisine "O seni hak etmiyor" diye SMS atan arkadaşı Emrah Kazanbey'i kalbinden bıçakladı

İzmir Karabağlar ilçesinde berberlik yapan 18 yaşındaki Emrah Kazanbey, iddiaya göre bir tüp gaz bayisinde çalışan 16 yaşındaki arkadaşı M.K.'nin kız arkadaşına, "O kötü bir insan. Seni hak etmiyor" yazarak SMS gönderdi. Kız arkadaşı mesajları gösterince sinirlenen M.K. önceki akşam Kazanbey'i konuşmaya çağırdı. İki arkadaş buluştu. ancak tartışma kavgaya dönüşünce, M.K. bıçağını arkadaşının kalbine sapladı.

HASTANEDE ÖLDÜ

Ağır yaralanan Emrah Kazanbey hastanede hayatını kaybetti. Olay sonrası kaçan M.K. ise evine girmek üzereyken polis tarafından yakalandı. Gözaltına alınan M.K. yaşı küçük olduğu için Çocuk Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi. M.K., ölen gencin kendisi için "O kötü bir insan. Seni hak etmiyor" şeklinde mesaj atarak sevgilisini taciz ettiğini öne sürdü.

FACEBOK'TA TAHRİK NOTU
3 gün önce 18'inci doğum gününü kutlayan Emrah Kazanbey'in, 15 Aralık'ta Facebook'taki duvarına, "1 hafta önce benimle birlikte sinemaya gitmek istiyordu. O ara olaylar oldu. Mesaj atmadım. Pazar günü mesaj atmamaya başladı, çarşamba gününe kadar. Ondan sonra ben ona mesaj attım bana bir daha mesaj atma diye... Aradan yine 1 hafta geçti, markette denk geldik. Akşamına ben mesaj attım. Hoşlanıyorum ya, değer veriyorum ya. Bir öğrendim ki sevgilisi varmış. Hatta onu çok seviyor ve ona çok güveniyormuş. Şimdi soruyorum size bu nasıl iş..." yazdığı ortaya çıktı. M.K cinayetten yargılanacak.

BUGÜN NELER OLDU