Erzincan'da midibüs devrildi: 2 ölü, 12 yaralı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cumartesi 31.12.2011 01:24 ABONE OL
Erzincan'ın Tercan ilçesinde üniversite öğrencilerini taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu 2 öğrenci öldü, 12 öğrenci yaralandı.

A.P'nin kullandığı 24 DA 880 plakalı midibüs, Tercan Baraj Gölü kıyısında buzlu yolda kontrolden çıkarak devrildi.

Kazada, devrildikten sonra bir süre sürüklenen midibüste bulunan Erzincan Üniversitesi Tercan Meslek Yüksekokulu öğrencileri Saray Yoldaş ile Birgül Üstebay yaşamını yitirdi.

Araçta bulunan 12 öğrenci yaralandı. Yaralanan öğrencilerden Ömer Uçan, Tuğba Gül ve Yusuf Yıldızlı Erzurum'a sevk edildi. Diğer yaralılar Faruk İder, Sedat Kasırga, Yusuf Altay, Kübra Budak ve ismi öğrenilemeyen 5 öğrenci ise Erzincan'daki hastanelerde tedavi altına alındı.

Öğrencilerin, bir arkadaşlarının gençlik merkezindeki doğum günü partisine katıldıktan sonra gezmek için gittikleri baraj gölü yolunda kaza geçirdikleri öğrenildi.

Bu arada Erzincan Valisi Selman Yenigün, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Belediye Başkanı Yüksel Çakır ve Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu da Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan yaralıların durumu hakkında bilgi aldı.
BUGÜN NELER OLDU