Minibüste infaz

İstanbul'da Pendik-Kadıköy seferini yapan minibüsteki kimliği meçhul bir kişi, ön koltukta oturan uyuşturucudan sabıkalı İsmail Ağdaş'a yolcuların gözü önünde kurşun yağdırıp, kaçtı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 30.12.2011 ABONE OL
Maltepe'de seyir halindeki yolcu minibüsünde yolcu olarak bulunan bir kişi, minibüs içinde kurşun yağmuruna tutularak öldürüldü. Cinayetin, önceden devam eden uyuşturucu meselesinden kalan husumetten kaynaklandığı ileri sürülürken, içi yolcu dolu minibüste cinayeti gerçekleştiren katil zanlı kaçtı. Kanlı infaz, önceki akşam saatlerinde Pendik-Kadıköy hattında sefer yapan 34 M 3016 plakalı yolcu minibüsünde gerçekleşti. İddiaya göre, minibüsün ön koltuğunda yolcu olarak bulunan uyuşturucu sabıkalısı İsmail Ağdaş (39), Maltepe'de aynı minibüse yolcu olarak binen kimliği belirsiz bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Minibüste kalabalık yolcuların şaşkın bakışları arasında ön koltukta oturan Ağdaş'a kurşun yağdıran katil zanlısı, olaydan sonra vatandaşların şaşkın bakışları arasında kaçarak izini kaybettirirken, minibüs sürücüsü ağır yaralı yolcuyu yakınlardaki bir hastaneye götürmek istedi. Hastaneye giderken yolda yaşamını yitirdiği tespit edilen İsmail Ağdaş'ın, sürekli tehdit aldığı öğrenildi.

AMCASI DA VURULMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde öldürülen uyuşturucudan sabıkalı Ümit Ağdaş'ın amcası olduğu öğrenilen İsmail Ağdaş'ın, yine 3 ay önce kimliği belirsiz kişilerce Maltepe'deki bir kahvehanede silahlı saldırıya uğramış, o saldırıda ayaklarından vurularak yaralanmıştı. İki ay önce bir başka saldırıda Maltepe Esenkent Mahallesi'ndeki İsmail Ağdaş'ın yeğeni Ümit Ağdaş ölmüş, kız arkadaşı vurularak yaralanmıştı. Cinayet polisinin, minibüste bulunan mermi kovanlarındaki balistik incelemesinden yola çıkarak, üç ayrı olay arasındaki bağlantıyı ortaya koyması bekleniyor. Polis, cinayetin geçmişten bu yana devam eden kanlı bir hesaplaşmanın devamı olabileceği şüphesi üzerinde duruyor.

BUGÜN NELER OLDU