Sirk ayıları telef oldu ama gösteri devam edecek...

Ankara'da ASKİ'ye ait salonda tutulan 9 sirk ayısı, çıkan yangın sonucu telef oldu. Sirk gösterisinin ise süreceği açıklandı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 30.12.2011 ABONE OL
Ankara ASKİ Spor Salonu'nda sirk hayvanlarının tutulduğu barınakta çıkan yangın sonucunda 9 ayı zehirlenerek telef oldu.
Önceki gece saatlerinde Yenimahalle'deki ASKİ Spor Salonu'nda henüz öğrenilemeyen bir nedenle yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında 9 ayının dumandan etkilenerek telef olduğu bildirildi. Hayvanların, bu yıl 13'üncüsü düzenlenen ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği "Büyük Ankara Sirki"nde gösteri yaptıkları belirtildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Teknik bilgi aldığım zaman açıklama yapacağım" derken, BELYA Genel Müdürü Avni Kavlak, yangının nedenin raporla belirleneceğini söyledi. Kavlak "Sirk hayvanları Ankara'ya geldiğinde barınmaları için yer tahsis ettik. Bundan sonraki bakım, yeme-içme içmelerine ilişkin sorumluluk hayvanların sahiplerine aittir. Ayıların kaldığı bölümdeki suntalar alev almış. Biz de çok üzüldük" dedi. Kavlak sirkin hafta sonu gösterilerinin süreceğini de kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU