Hırsızlar güvenlik kamerasına yakalandı

Sultangazi'de bir eve giren 3 hırsız yarım saat içinde evden 10 bin TL değerinde ziynet ve elektronik eşyası çalarak kayıplara karıştı. Hırsızlık anı mahalledeki caminin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cumartesi 31.12.2011 12:45 ABONE OL

Sultangazi 50'inci yıl mahallesi 2091 numaralı sokakta bir eve giren hırsızlar, ev sahibine büyük bir darbe indirdi. Ev sahibi karı kocanın markete gidişini fırsat bilen 3 hırsız, çelik kapının kilitlerini kırarak eve girdi. Yaklaşık yarım saat evin içinde kalan hırsızlar, 6 bin TL değerinde ziynet eşyası ve 4 bin TL değerinde elektronik eşyayı alarak kayıplara karıştı.

Hırsızları tek gören ise mahalledeki caminin güvenlik kameraları oldu. Önce sokakta turlayan 3 zanlı, ilk keşfi yaptıktan sonra dikkat çekmeyecek bir şekilde apartmana giriyor. İkinci kata çıkan zanlılar ev sahibi Fuat ve Dilek Çakır çiftinin evde olmamasını değerlendirdi. Çelik kapının kilitlerini kıran zanlılar, eve girerek içerde ne var ne yok toplamaya başladı. Yaklaşık yarım saat boyunca içerde kalan zanlılar, evden 6 bin TL değerinde ziynet eşyası ve 4 bin TL değerinde elektronik eşyayı alarak dışarıya çıktı. Hiçbir şey olmamış gibi davranan 3 zanlı geldikleri yoldan geri dönerek hemen uzaklaştı. Bu sırada kayıtta olan caminin güvenlik kameraları ise zanlıların kaçışını saniye saniye görüntüledi.

Kimseye yakalanmadan kayıplara karışan zanlıları, bir tek güvenlik kameraları görüntülerken ev sahipleri ise biran önce hırsızların yakalanmasını bekliyor. Hırsızlık karşında şoka girdiklerini belirten mağdur ev sahibi Dilek Çakır, "Hırsızlık olayı burada çok yaşanıyor. Son olarak benim evime girdikler. Baya bir zarar gördüm. Bütün birikimi çaldılar. Polise şikayette bulunduk ancak henüz bir sonuç alamadık. Evimden 6 bin TL değerinde ziynet eşyası gitti. Bunun yanında eşimin dizüstü bilgisayar, fotoğraf makineleri ve diğer takılarım çalındı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU