Ünlülere uyuşturucu satan çeteye baskın

İstanbul'da uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda, aralarında birçok dizi oyuncusu ve menajerin de bulunduğu 25 şüpheli gözaltına alındı. Şebekenin, birçok ünlü isme uyuşturucu sattığı iddia edildi

İstanbul'da ünlülere uyuşturucu satan bir çetenin peşine düşen Narkotik polisi, bir yıl boyunca çete üyelerini takip ederek, Beykoz'da lüks bir villada yapılan kokain partisine katılanları tek tek belirledi. Aralarında eski manken Yasemin Kozanoğlu'nun da bulunduğu birçok ünlünün kokain partisine katıldığı iddia edildi. Polis, şebekenin elemanlarına sokaklarda uyuşturucu sattırdığını ve birçok ünlüye uyuşturucu temin ettiğini belirledi. İstanbul'da dün 48 adrese düzenlenen eş zamanlı baskınlarda, aralarında Sert Holding'in sahiplerinden Kaan Sert, Termo Makina'nın sahibi Kerim Gezioğlu, Raisa ve Vanesa Sason kardeşler, aranjör Emre Irmak, eski manken Yasemin Kozanoğlu, dizi oyuncusu Ayfer Kakıç, Clup Flipper'in sahibi Hakan Sadi Bayar, Ayyıldız'ın sahibi Alican Çebi'nin ve uyuşturucu satıcılarının da bulunduğu, toplam 25 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında 6 dizi oyuncusu ve iki menajerin bulunduğu öğrenildi.

LİSTEDE ON BEŞ İSİM VAR
Gözaltına alınmalarına karar verilen 15 kişi ise aranıyor. Bu isimler arasında İşadamı K. P, Gürbüz Çapan'ın oğlu Ali Gürbüz, Hotiç ayakkabılarının sahibi Sinan Hotiç ve manken şarkıcı Ayşe Hatun Önal'ın bulunduğu öne sürüldü. Polisin dün sabah evine gittiği Önal'ın halen Amerika'da bulunduğu, dönünce gözaltına alınacağı öğrenildi. Haseki'de sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerden, aralarında Kozanoğlu'nun da bulunduğu 10 kişiye akşam saatlerinde Adli Tıp Kurumu'nda uyuşturucu tespiti için kan ve saç testi yapıldı.

BİZE ULAŞIN