46 günlük eşini boğarak öldürdü

Pendik'te bir kişi 46 günlük karısını uyku anında boğarak öldürdü. Gözaltına alınan koca "Eşimi rüya gördüğüm sırada öldürmüşüm" dedi.

Pendik'teki evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Öznur Delibaş'ın (23), 46 gün önce evlendiği eşi Cemal Delibaş (24) tarafından boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Suçunu itiraf eden Cemal Delibaş, "Bir elimle eşimin boğazını sıkmış ve diğer elimle de elini tutmuş halde uyandım. Elimi çekerken eşimin sertleştiğini fark ettim. Bir süre sonra öldüğünü anladım. Rüya gördüğüm sırada öldürmüşüm." iddiasında bulundu.

Pendik Şeyhli Mahallesi Sonbahar Sokak No: 11'de 9 Ocak'ta yaşanan olayda Öznur Delibaş, yatağında ölü bulundu. Eşinin haber vermesi üzerine eve gelen polis ekiplerinin incelemesinde, ceset üzerinde herhangi darp ve yara izine rastlanmadı. Ölümü şüpheli bulunan Öznur'un cesedi incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. İncelemenin ardından eşi tarafından alınan cenaze memleketi Van'a götürülüp burada defnedildi.

Polis ekiplerinin Cemal Delibaş'ı takip etmeye devam ettiği süreçte Adli Tıp Kurumu, sonuçlanan otopsi raporunu emniyete gönderdi. Otopsi raporunda, Öznur Delibaş'ın elle boğularak öldürüldüğü belirtildi.

Cenazeyi defnettikten sonra İstanbul'a dönen Cemal Delibaş, gözaltına alınarak Cinayet Büro Amirliği'nde sorguya alındı.

Önce cinayeti kabul etmeyen Cemal Delibaş, otopsi raporunun önüne konulması üzerine her şeyi itiraf etti. Delibaş ifadesinde, "Aynı zamanda amcamın kızı olan Öznur'a çocukluğumdan beri ilgi duyuyordum. 2006 yılında ailesinden istedim. Yaşı küçük diye vermediler. Geçen yıl Mayıs ayında memleketimiz Van Ercis'te nişanlandık. Deprem olunca düğünü bir süre ertelemiştik. 24 Kasım 2011 tarihinde düğün yapıp İstanbul'a geldik. İnşaat işinde çalışıyorum. Eşimle herhangi bir sorunum yok. Olay gecesi bir süre sohbet ettikten sonra birlikte uyuduk. Bir elimle eşimin boğazını sıkmış ve diğer elimle de elini tutmuş halde uyandım. Elimi çekerken eşimin sertleştiğini fark ettim. Bir süre sonra öldüğünü anladım. Rüya gördüğüm sırada öldürmüş olabilirim. Ağabeyimi aradım o gelip ilgilendi." iddiasında bulundu.

İfadesine başvurulan Cemal Delibaş'ın ağabeyi Kemal Delibaş ise, "Ben gittiğimde kardeşim şoka girmişti. Hanımı öldürdüm. Ben öldürdüm deyip duruyordu." dedi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan Cemal Delibaş, çıkarıldığı Pendik Adliyesi'nde mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN