3 kişinin katil zanlıları 6 yıl sonra bulundu

Yalova'da 2005 ve 2006 yılında meydana gelen 2 ayrı olayda 3 kişiyi öldürdükleri iddia edilen 2 kişi yakalandı.

Yalova'nın merkeze bağlı Samanlı köyünde bakkal işletmeciliği yapan Sinan Yiğit ve annesi Naciye Yiğit ile 7 yıldır kayıp olan Fatih Geçer'in cinayetleri 6 yıl sonra aydınlandı. Her 3 cinayetin de zanlısı olduğu öğrenilen Erkut Acar (33) ve Hüseyin Demir (27) isimli şahıslar, Yalova Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin çalışmasıyla yakalandı.

Yalova Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde 2006 yılının 25 Ocak günü işlenen Sinan ve Naciye Yiğit cinayetleri için özel bir tim kuruldu. Samanlı köyünü kendine üs edinen ve yaklaşık 400 kişinin ifadesine başvuran özel tim, olayla ilgisi ve bilgisi olduğunu düşündüğü 100 kişinin yazılı ifadesini aldı. Şüphelenilen 9 kişi üzerinde yoğunlaşan cinayet masası ekibi, bu kişilerden kan örnekleri alarak uzaktan takibe başladı.

Alınan kan örnekleriyle olay yerinde bulunan kan örneklerini karşılaştıran ekip Hüseyin Demir ve Erkut Acar isimleri üzerinde yoğunlaştı. Yine olay yerinde bulunan somun ekmekteki tükürük salgısıyla Hüseyin Demir'den alınan tükürük örneğinin eşleşmesi üzerine cinayet üzerindeki sır perdesi aralandı.

"BAKKALI SOYMAK İÇİN ÖLDÜRMÜŞLER"
Hüseyin Demir İstanbul'da, Erkut Acar ise Yalova'da yakalanarak sorguya alındı. Her iki zanlı da cinayetin yıldönümü olan 25 Ocak'ta alındıkları sorguda bakkalı soymak amacıyla Sinan ve Naciye Yiğit'i öldürdüklerini itiraf etti. İki zanlının emniyetteki sorgusu esnasında 2005 yılının Ağustos ayından beri kayıp olan Fatih Geçer'in akıbeti de açıklığa kavuştu. Erkut Acar ve Hüseyin Demir isimli zanlılar, sorgu esnasında arkadaş oldukları Fatih Geçer'i alnına sıktıkları tek kurşunla öldürüp cesedini merkeze bağlı Paşaköy'deki bir araziye gömdüklerini itiraf etti. İki zanlı emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Diğer yandan olay yeri inceleme ekipleri de Fatih Geçer'in gömüldüğü arazide arama çalışmalarını kar yağışının bitmesinin ardından başlatacak.

BİZE ULAŞIN