'Eşimi rüyada öldürdüm'

Pendik'te boğularak öldürüldüğü belirlenen Öznur Delibaş'ın eşi cinayeti itiraf etti: "Boğazını sıkarken uyandım. Rüya gördüğüm sırada öldürmüş olabilirim"

İstanbul Pendik'teki evinde ölü bulunan Öznur Delibaş'ın, eşi Cemal Delibaş tarafından boğulduğu ortaya çıktı. Cemal Delibaş, "Rüya gördüğüm sırada öldürmüş olabilirim" dedi. Van Erciş'teki deprem nedeniyle düğünlerini erteleyen çift, 24 Kasım'da evlendi. Fakat 23 yaşındaki Öznur, 9 Ocak'ta yani evliliklerinin 46'ncı gününde Şeyhli Mahallesi Sonbahar Sokak'taki evinde ölü bulundu. Amcasının kızı olan eşini kaybeden 24 yaşındaki Cemal Delibaş, polise başvurdu. Cenaze, Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Otopsinin ardından Erciş'te toprağa verildi. Otopsi raporu açıklanınca Öznur'un elle boğularak öldürüldüğü anlaşıldı. Cesedin üzerinde eşinin DNA örnekleri bulundu. Polis, cenazeden İstanbul'a dönen Cemal Delibaş'ı evinde gözaltına aldı.

'BEN ÖLDÜRDÜM DİYORDU'
İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen Delibaş, önce cinayeti kabul etmedi. Ancak raporu görünce itiraf etti. İnşaat işiyle uğraşan Delibaş, "Olay gecesi bir süre sohbet ettikten sonra birlikte uyuduk. Bir elimle eşimin boğazını sıkmış ve diğer elimle de elini tutmuş halde uyandım. Elimi çekerken eşimin vücudunun katılaştığını fark ettim. Bir süre sonra öldüğünü anladım. Rüya gördüğüm sırada öldürmüş olabilirim. Ağabeyimi aradım o gelip ilgilendi" iddiasında bulundu. Ağabey Kemal Delibaş ise "Gittiğimde kardeşim şoka girmişti. 'Hanımı ben öldürdüm' deyip duruyordu" dedi. Cemal Delibaş tutuklandı.

BİZE ULAŞIN