Hayvanlar âlemi

Köpük banyosunda kameraya poz verdi
Rusya'nın Kamchatka bölgesinde bir bozayı şelaleden gelen suların altında keyif yaparken kameralara takıldı. 7 yıldır bölgedeki bozayıları görüntüleyen Sergey Gorshkov'ın objektifine takılan karelerde bozayı, boynuna kadar köpüklü su içinde poz verdi. Gorshkov, "O kadar keyifliydi ki benden hiç rahatsız olmadı. Uzun yıllardır bozayıları görüntülüyorum. Ayının bu köpüklü sudaki keyifli hali unutulmazdı" dedi. DIŞ HABERLER

Boyuna aldanmayın hırsızlara geçit vermiyor
İngiltere'nin Sutton Coldfield bölgesinde yaşayan aşçı Glynn Purnell, evine giren hırsızlardan yaklaşık 30 cm'lik köpeği sayesinde kurtuldu. Purnell ve eşi dışarıdayken evlerine birden fazla hırsız girdi. Ancak evin küçük kahramanı 7 yaşındaki Whoops güçlü havlamaları ve cesareti ile hırsızlara geçit vermedi. Purnell, "Whoops küçük ama çok cesur. Hırsızlara da bunu en iyi şekilde gösterdi." dedi.

Yunuslar uykularında balina gibi ses çıkarıyor
Fransa'da bulunan Planete Sauvage isimli bir akvaryumda yapılan bilimsel araştırmada yunusların geceleri uyurken balina sesleri çıkardıkları tespit edildi. Bilim insanları, 5 yunusa gün içinde balina sesleri dinletti. Daha sonra ise bu yunusların sesleri uykularında taklit ettikleri saptandı. Eğer yunusların kasıtlı bir şekilde balina sesleri çıkardıkları ispatlanırsa, duydukları sesleri beyinlerine kayıt ettiklerini ilk kez kanıtlamış olacak.

BİZE ULAŞIN