Hırsızlar sonunda bunu da yaptı

Adana'da kiralanmak için bakım ve onarımı yapılan daireye girip, binadaki kalorifer peteklerini çalan kişi ya da kişiler kayıplara karıştı. Hırsızların, söz konusu daireye peteklerin değerinden daha fazla hasar vermesi dikkat çekti.

Reşatbey Mahallesi 62008 Sokak üzerinde yer alan Mehmet Beycan Apartmanı'nın 4. katında meydana geldi. Kiralanmak üzere bakım ve onarıma alınan 4. kattaki dairenin, boya işlemleri nedeniyle kapısı açık bırakıldı. Bu durumu fırsat bilen zanlılar, boş daireye girerek, buradaki 10 adet kalorifer peteklerini, borularını patlatıp söktükten sonra kayıplara karıştı. Hırsızların, söz konusu daireye peteklerin değerinden daha fazla zarar verdiği gözlemlenirken, bina sahipleriyse karşılaştıkları manzara karşısında adeta şoke oldu.

"BU OLAY, HIRSIZLARIN ÇIKABİLECEĞİ EN ÜST NOKTAYI GÖSTERİYOR"
Dairede boya yapıldığı için kapıları açık bıraktıklarını anlatan Şükrü Kulak, "Nasıl gördüler ya da kapıların açık olduğunu nasıl tespit ettiler hala anlamadım. Binaya ellerini kollarını sallayıp girmişler. Dairedeki kalorifer peteklerini söküp, borularını da duvar içinde patlatarak çıkartıp götürmüşler. Bu hırsızlık olayı, çok ilginç bir durum. Zaman zaman televizyonda izleyip ya da gazetelerde okuyorduk; 'Hırsızlar Sonunda Bunu Da Yaptı' diye. Hakikaten böylesi bir durumla karşı karşıyayız. Sanıyorum bu hırsızlık olayı, aynı zamanda da hırsızlıkta çıkılabilecek en üst noktayı gösteriyor" dedi.

"HIRSIZLIĞIN DA BİR ÖLÇÜSÜ OLMASI LAZIM AMA BUNDA BİR SEVİYE YOK"
Çalınan kalorifer peteklerinin çok büyük bir maddi değeri de olmadığını, peteklerin çalınmasıyla birlikte binaya verilen hasarın, bu peteklerin değerinden daha fazla olduğunu vurgulayan Kulak, "Hırsızlar o kadar düştü ki, piyasa değeri dahi olmayan kalorifer peteklerini söküp götürüyorlar. Bu olay, bir bakıma diğer vatandaşlarımıza da bir mesaj niteliği taşıyor. Hırsızlığa karşı daha dikkatli ve tedbirli davranmalılar" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN