Buzlu yolda kayan cip can aldı

İstanbul Bayrampaşa'da buzlu yolda kayan cipin çarptığı 8 yaşındaki Muhammet Emin O. öldü, annesi ve 2 kardeşi yaralandı. Sürücünün AK Parti Milletvekili Hüseyin Bürge'nin makam şoförü olduğu iddia edildi

İstanbul Bayrampaşa'da, Fatih Caddesi 68'inci Sokak'ta, önceki gece saat 22.00 sıralarında S.A.'nın kullandığı cip, yoldaki kar ve buzlanma nedeniyle kaymaya başladı. Sürücü S.Ö., yokuş aşağı giden cipin direksiyon hakimiyetini kaybetti. O sırada 8 yaşındaki Muhammet Emin O. ve ailesi kar topu oynamış, eve dönüyordu. Cip, kaldırımda annesi Ayşe, ağabeyi F. ve ablası B. ile birlikte yürüyen Muhammet Emin O.'ya çarptı. Ardından da park halindeki bir minibüse ve ağaca vurarak durabildi. Kazada, Muhammet ağır; anne, ağabey ve abla ise hafif yaralandı. Sürücü S.Ö. yaralıları cipe alarak hastaneye götürdü. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen küçük Muhammet kurtarılamadı. Kazada anne Ayşe o'nun bacağı kırıldı, abla Beyza'nın kaşı açıldı, ağabey F. ise hafif yaralandı.

KAZA SONRASI TUZ
AK Parti Milletvekili Hüseyin Bürge'nin makam şoförü olduğu iddia edilen S.Ö. ise gözaltına alındı. Kullandığı cipin emanet olduğu ileri sürülen S.Ö. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kaza sonrası sokakta tuzlama çalışması yapılmasına ise mahalle sakinleri tepki gösterdi. Mahalleliler, sürücünün milletvekilinin şoförü olduğu için acilen tuzlama yapıldığını iddia etti. AK Partili Hüseyin Bürge, "Olayı öğrenir öğrenmez kaza mahalline gittim. Yaralıları kendi aracımla hastaneye götürdüm. Ancak tüm çabalarımız yitirdiğimiz evladımızın kaybını önlemeye yeterli olmamıştır" dedi. Muhammet Emin O. ise dün sevenleri tarafından Yeni Kozlu Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı.

BİZE ULAŞIN