Antalya-Konya karayolu trafiğe kapandı

Antalya-Konya karayolunun yoğun kar yağışı nedeniyle trafiğe kapandığı bildirildi.

Akseki Kaymakamı Mekan Çeviren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya-Konya karoyulunun Akseki-Seydişehir bölgesinde yoğun kar yağışı olduğunu ve yolun trafiğe kapandığını bildirdi.

Karayolları ekiplerinin yol açma çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Çeviren, ''Akşam saatlerinden itibaren trafik akışı tek şerit halinde devam ediyordu ancak etkili kar yağışı nedeniyle yol trafiğe tamamen kapandı'' dedi.

Çeviren, Akseki ilçe merkezindeki kar kalınlığının da 40 santimetreye ulaştığını kaydetti.

Düzce'de kar yağışı ulaşımı aksattı

Düzce'de etkili olan kar yağışı nedeniyle D-655 karayolunda, zincirsiz araçların geçişine izin verilmediği bildirildi.

Dün gece saatlerinden itibaren etkili olan yağış nedeniyle D-655 Düzce-Zonguldak Batı Karadeniz bağlantı yolunun yüksek kesimlerinde, kar kalınlığı 50 santimetreye ulaştı.

Karayolunun Kabalak, Hiciz rampası, Tepeköy ve Şifalı Su mevkilerinde yola zincirsiz çıkan bazı araçlar, kara saplandı. Bu araçlar, trafik ve karayolları ekipleri ile köylülerin traktörleriyle kurtarılmaya çalışılıyor.
Öte yandan trafik ekipleri, Boğaziçi mevkisinde ağır tonajlı ve zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor.

Tunceli-Erzincan karayolu, çığ düşmesi sonucu ulaşıma kapandı

Tunceli-Erzincan karayolu, çığ düşmesi sonucu ulaşıma kapandı.

Tunceli merkez ve ilçelerinde kar yağışı ulaşımda aksamalara yol açıyor. Tunceli-Erzincan karayolunun 40. kilometresinde çığ düşmesi sonucu yol ulaşıma kapandı. Burada kalan araçların kurtarılması ve yolun açılması için ekipler bölgeye sevk edildi.

Öte yandan, kent merkezinde 40 santimetreye ulaşan kar kalınlığının, Ovacık ve Pülümür ilçesinde 2 metreye kadar kadar yükseldiği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN