Dikkat bugün donacağız!

İstanbul'da 6 Şubat'a kadar sürmesi beklenen kar aralıklarla devam ederken, kenti bugün Sibirya soğukları vuracak. Yetkililer, buzlanmaya karşı uyardı

İstanbul bugünden itibaren yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına giriyor. Meteoroloji yetkilileri kentte havanın bugünden itibaren daha da soğuyacağını -2 dereceyi göreceğini, geceleri ise sıcaklığın -6 civarına kadar düşeceğini belirtiyor. Kar yağışının aralıklarla sürdüğü kentte uzmanlar, buzlanma ve don uyarısına karşı sürücüleri uyardı.

İDO SEFERLERİ İPTAL

Marmara Denizi'nde etkili olan poyraz nedeniyle İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) bu sabah 7.30 Bandırma/ Yenikapı-Bostancı ile 9.30 Bursa-Yenikapı- Kadıköy seferleri iptal edildi. Sibirya üzerinden gelen yüksek basınç sisteminin etkisiyle Türkiye'nin pek çok bölgesi de karla beyaza büründü. Kardan en çok etkilenen Doğu Anadolu bölgesinde önceki gece en düşük hava sıcaklığı -25 derece ile Erzurum'da ölçüldü. Kar ve tipi nedeniyle Erzurum'da 48, Ağrı'da 110 köyle ulaşım sağlanamıyor.
Elazığ: Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesine bağlı Avut köyünde oturan Hatice Aydoğdu, kalbinden rahatsızlandı. At sırtında Elazığ'daki Kayapınar köyüne taşınan Aydoğdu'ya yardım için yola çıkan sivil savunma ve sağlık müdürlüğü ekipleri, kar ve tipi nedeniyle köye ulaşamadı. Dün sabah başlatılan çalışmayla 34 kilometrelik yol 8 saatte açılabildi. Ekipler paletli ambulansla Aydoğdu'yu, Elazığ'a hastaneye ulaştırdı.
Burdur:
TRT Koçaşdağı vericilerinde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan iki kişiye kar nedeniyle ulaşılamıyor. 13 kilometrelik yolun 5 kilometresini giden kurtarma ekibi kar engelini aşamayarak geri döndü.
Hatay: Aşırı yağışlar nedeniyle havaalanı pisti su altında kaldı. Tahliye edilemeyen su uçuşların iptaline yol açtı. Suyun tahliyesi için çalışma başlatıldı.

BİZE ULAŞIN