İstanbulluların sahilde kartopu keyfi

İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı bazılarının hayatını olumsuz etkilerken, kimileri de durumu fırsata çevirdi. Beyaz örtüyü fırsat bilen İstanbullular sahilde kartopu oynadı.

İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı İstanbul'u ikinci kez beyaza bürüdü.

Şehrin hemen her noktasında etkili olan kar yağışı sebebiyle tüm sokaklar beyazla kaplandı. Sabah saatlerinde etkisini artıran kar yağışı işlerine gitmek için yola çıkan vatandaşları olumsuz etkiledi. Aralıksız devam eden kar yağışı, Arnavutköy, Sarıyer, Sancaktepe ve Çamlıca'da 10 cm'yi bulurken, Riva ve Beykoz'un köylerinde 20 cm'ye yaklaştı.

İstanbul'da hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı, günü evlerinde geçirenler ve yarı yıl tatilindeki çocuklar için eğlence oldu. Sahile inen vatandaşlar, kartopu oynamanın keyfini çıkardı. Daha çok mangal keyfi yapılan sahilde bu sefer kartopu keyfi yaşandı.

Yoğun kar yağışını fırsat bilen vatandaşlar Zeytinburnu sahile akın ederek, doyasıya kartopu oynadı. Deniz ve kar keyfini aynı anda yaşayan İstanbullular, kar içinde koşuşturarak birbirlerini yere düşürdü. Sahillerde genelde mangal manzaralarını görüntüleyen kameralar, bu sefer kartopu sevincini kaydetti.

BİZE ULAŞIN