Sancaktepeli kadınlar ‘Mutlu Evler’ ile umutlu

Sancaktepe Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’nin düzenlediği ‘Mutlu Evler’ projesiyle Sancaktepeli kadınların yarınlara daha umutla bakması için uzmanlar tarafından eğitiliyor.

Kadın Koordinasyon Merkezinin düzenlediği "Mutlu Evler" projesi kapsamında hat, ebru, diksiyon, İngilizce, Arapça, bilgisayar, yardımcı annelik, fotoğrafçılık, yazarlık atölyesi olmak üzere çeşitli branşlardaki kurslar ilçe kadınları tarafından büyük ilgi görüyor.

Ev hanımlarının özellikle yabancı dil eğitimleri, bilgisayar ve fotoğrafçılık derslerine büyük ilgi gösterdiği belirtiliyor. Uzman öğretmenler tarafından verilen kurslar haziran ayına kadar devam edecek. Kurs bitiminde başarılı olan bayanlara sertifikaları da takdim edilecek.

Ders aralarında verilen molalarda kursiyer bayanlar Kadın Koordinasyon Merkezi'ndeki kitap kafelerden de yararlanabiliyor. Dileyen bayanlar, genel kültürlerini artırma adına kütüphanedeki eşsiz eserleri okuma fırsatı da bulabiliyor. Sancaktepeli kadınlar bu eğitimler ile yarınlara umutla baktıklarını belirtirken, 'Mutlu Evler' projesini uygulamaya koyan başta Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Kadın Koordinasyon Merkezi yöneticilerine teşekkür etmeyi de ihmal etmiyor.
BİZE ULAŞIN