Taciz dehşetini yeniden yaşadı

Evinde market elemanının saldırısına uğrayarak ağır yaralanan Ayşe T. mahkemede sanıkla karşılaşınca gözyaşlarına boğuldu. Duruşma ertelendi

İstanbul'da bir tıp merkezinde kimyager olarak çalışan Ayşe T. (32), 15 Haziran 2011'de markette alışveriş yaptıktan sonra poşetlerini evine kadar taşımasına yardım eden servis elemanı Nurettin Yıldız'ın saldırısına uğradı. Çenesi ve kaburgaları kırılan T., iş arkadaşları tarafından ertesi gün bulunmuştu. Batman'da yakalanan Yıldız, "Elbiseleri açıktı, ondan etkilendim" demişti.

"SUS YOKSA BOĞAZINI KESERİM"
Aylardır tedavi gören Ayşe T., İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen son duruşmada ifade verdi. Mahkemede kardeşinin yardımıyla güçlükle ayakta duran T., 45 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan sanıkla göz göze gelince o anları tekrar yaşadı. Olay günü sürekli alışveriş yaptığı markettten karpuz aldığını söyleyen T., "Market çalışanları sanığı yanıma görevli vererek eşyalarımı taşımasını istediler. Bahşiş vermeyi düşünürken saldırgan saçlarımdan tutup eteğimi kaldırmaya çalıştı. Kurtulup balkona kaçtım. Bağırmaya çalıştım ama o saçımdan tutup sürükleyerek banyoya götürdü. Cebinden çıkardığı çakıyı boğazıma dayayıp 'Sus yoksa boğazını keserim ' dedi. Kırılan çeneme dört platin takıldı. Kaburgamda dört kırık var. Bir ay yoğun bakımda yattım. Geceleri uyuyamıyorum" diye konuştu. T., ifade verdiği sırada gözyaşlarına boğuldu. Mahkeme, ruhsal durumunun tespiti için mağdurenin Adli Tıp Kurumu'na sevkine karar vererek duruşmayı erteledi.

BİZE ULAŞIN