TIR Büyükçekmece Gölü'ne uçtu

TEM Otoyolu Karasu viyadüğünde kar yağışı nedeniyle kontrolden çıkan TIR, Büyükçekmece Gölü'ne uçtu. TIR sürücüsü yaralı olarak kurtarılırken, otobüs ve 3 otomobilin karıştığı kazada ise 5 kişi yaralandı. Kazalar nedeniyle TEM Otoyolu çift yönlü olarak bir süre trafiğe kapandı.

TEM Otoyolu Karasu viyadüğünde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kontrolden çıkan TIR, Büyükçekmece Gölü'ne uçtu. Olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri, TIR sürücünün kurtarılması için çalışma başlattı.

Botla göle açılan itfaiye erleri, uzun süren çalışmaların ardından TIR sürücüsünü kurtardı. Yaralı olarak kurtarılan sürücü hastaneye kaldırıldı. Kaza nedeniyle TEM Otoyolu Küçükçekmece istikameti uzun süre trafiğe kapalı kaldı. Sürücünün kurtarılmasının ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

Öte yandan TEM Otoyolu Edirne istikametinde ise bir otobüs ve 3 otomobilin karıştığı kazada bir araç kontrolden çıkarak şarampole uçtu. Bu kazada ise 5 kişi yaralandı. Edirne istikameti yoğun kar yağışı ve kaza nedeniyle bir süre trafiğe kapalı kaldı.

Kazalar nedeniyle kapanan TEM Otoyolu'nda trafikte kalan sürücüler ise zor anlar yaşadı. Çocuklarıyla birlikte trafikte kalan bir sürücü, "Bir saattir burada bekliyoruz. Sanırım büyük bir kaza oldu. Çocuklar da araç içinde üşüdü" dedi.

Her iki kazaya ilişkin incelemeler sürüyor.

BİZE ULAŞIN