Haydarpaşa emekli oluyor!

Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Treni'nin ikinci etabı olan hatların yapımı nedeniyle Gebze- Köseköy arasındaki 56 kilometrelik demiryolu hattı, bugün bugün saat 23.30'dan itibaren kapanacak.

Yaklaşık 2 yıl boyunca, Eskişehir-İstanbul arasında tren seferleri yapılamayacak, İstanbul'dan Anadolu'ya yapılan tren seferleri de gerçekleşmeyecek. Hattın kapalı kaldığı süre boyunca karayolu ulaşımı tek alternatif olacak. TCDD, otobüs firmalarıyla da işbirliği yapacak

Vatandaşlar Ankara'dan Eskişehir'e kadar hızlı trenle gittikten sonra otobüslerle İstanbul'a taşınacak. Ayrıca Haşdoarpaşa-Gebze banliyo hattı da marttan itibaren etap etap kapatılacak. Bu hat için de otobüs seferleri konulacak.

Yılda yaklaşık 5 milyon yolcunun kullandığı hatlar, 2013 yılında Yüksek Hızlı Tren hattı olarak açılacak ve eşzamanlı olarak Marmaray da hizmete girecek. Böylece Ankara'dan kalkan bir trenin son durağı Haydarpaşa olmayacak. Marmaray Projesi ile denizin altından geçecek tren, kesintisiz Avrupa'ya ulaşabilecek. Marmaray'ın açılmasıyla 106 yıldır hizmet veren garın işlevi tamamen bitecek.

BİZE ULAŞIN