Fırtına yüzünden 45 öğrenci mahsur kaldı

Van'ın Başkale ilçesinde köy yolunun fırtına yüzünden kapanması üzerine, 45 öğrenci taşımalı eğitimle getirildikleri okulda mahsur kaldı. Yol açılamayınca gece köydeki evlerde misafir edilen çocuklar, ancak ertesi gün evlerine ulaşabildi.

Dün akşam saatlerinde başlayan ve giderek etkisini artıran fırtına, birçok köy yolunu ulaşıma kapattı. İlçe Özel İdaresi karla mücadele ekiplerinin öğleden sonra açtıkları köy yolları, fırtınadan dolayı tekrar kapanınca ilçeye bağlı Kaşkol köyü ile Böğrüpek köyünden taşımalı eğitimle getirilen 45 öğrenci Özpınar İlköğretim Okulu'nda mahsur kaldı.

Durum ilgili birimlere haber verilirken, okul müdürü Mehmet İleri, yol açma çalışmaları sürerken bir sınıfa topladığı öğrencilere fıkra ve hikaye anlattı, acıkanların karnını kantindeki yiyeceklerle doyurdu.

Öğrencileri almak için Kaşkol ve Böğrüpek köylerinden yola çıkan minibüsler de fırtına yüzünden mahsur kalırken, Özpınar köyünden gelip araçları kurtaran karla mücadele ekipleri olumsuz koşullar nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı. Yolun fırtına yüzünden açılamaması üzerine bilgi verilen Kaymakamı Bilgihan Bayar'ın talimatı ile öğrenciler ile minibüs sürücüleri Özpınar köyü sakinlerinin evlerinde misafir edildi.

Bugün hava şartlarının düzelmesi üzerine karla mücadele ekiplerinin yolu yeniden ulaşıma açtığı, öğrencilerin minibüslerle Kaşkol ve Böğrüpek köylerine gönderildiği bildirildi.

BİZE ULAŞIN