Koruduğu bankanın müşterilerini soydu

İstanbul'da, müşterilerin dalgınlığından faydalanıp kart şifrelerini öğrenerek hesaplarını boşaltan banka güvenlik görevlisi ile arkadaşı, güvenlik kamerası görüntüleri sayesinde kıskıvrak yakalandı

İstanbul Kartal'da, bir banka şubesi film gibi bir soyguna sahne oldu. Geçtiğimiz 7 Ocak'ta işlem yapmak için bankaya gelen 46 yaşındaki S.A., süresi dolan kredi kartını banka ATM'sine kaptırdı. Durumu güvenlik görevlisi Cem S.'ye bildiren S.A., bankadan ayrıldı. Yaklaşık bir ay sonra aynı bankaya gelen başka müşteri S.G. (65) hesabına yatırdığı parayı kontrol etmek için kredi kartını güvenlik görevlisi Cem S.'ye uzatarak yardım istedi. Bu sırada kart şifresini de öğrenen güvenlik görevlisi, el çabukluğuyla S.A.'nın bir ay önce ATM'de kalan kartını müşteriye verdi.

AYAKKABISI ELE VERDİ

Yaşlı kadının bankadan ayrılmasından hemen sonra harekete geçen güvenlik görevlisi Cem S., arkadaşı Salih T.'yi de yanına alarak Kartal, Sancaktepe ve Sultanbeyli'deki ATM'lerden farklı zamanlarda yaklaşık 10 bin lira çekti. Müşteri S.G.'nin dolandırıldığını anlayıp polise gitmesi üzerine inceleme başlatan ekipler, yüzü ve kafası sarılı bir kişinin S.G.'ye ait hesapları boşalttığını saptadı. Şahsın ayağındaki desenli ayakkabılar polisin dikkatini çekti. Yakacık'taki banka şubesinin görüntülerini de inceleyen polis, aynı ayakkabıları giyen şahsın güvenlik görevlisi Cem S. ile banka önünde buluştuğunu fark etti. Salih T. (30) ile ortak hareket ettiği saptanan Cem. S. gözaltına alındı.
BİZE ULAŞIN