Sahip çıktığı yeğeni öldürdü

Halası, 15 yaşındaki yeğenini çevresiyle sorun yaşadığı için Tokat'a götürdü. Ancak onlarla da anlaşamayan yeğen, 5 yaşındaki kuzeninin önünde hamile halasını öldürüp eniştesini yaraladı

Kocaeli'nden sonra Tokat'ta da "katil yeğen" dehşeti yaşandı. 8 aylık hamile halasını öldüren ve eşini de ağır yaralayan 15 yaşındaki erkek yeğen çıktı . Olaydan sonra sakız alıp okuluna giden yeğen, "Bana kötü davranıyorlardı ve dövüyorlardı" dedi. Çiftin yatağın altında saklanırken bulunan 5 yaşındaki kızı, hastanede gözetim altında tutuluyor. Olay iddiaya göre şöyle gelişti: Eşi Umut Uz, Erbaa Orman İşletme Müdürlüğü'nde görev yapan 1 çocuk annesi Tuğba Uz'un, Osmaniye'deki ağabeyinin 15 yaşındaki oğlu V.S., sürekli okuldan kaçıyordu. Tuğba Uz, öğretmenlerinin ve arkadaşlarının yaka silktiği yeğenini, eğitimine devam etmesi için yanına aldı. Ancak V.S. burada da sorun çıkarmaya devam etti. Halası ve eniştesi uyardığında da aralarında tartışma çıkıyordu. Perşembe akşamı çift ve V.S. yine tartıştı. Önceki sabah orman muhafaza memuru eniştesinin silahını alan V.S., uyuyan çifti başlarından vuran V.S., hiçbir şey olmamış gibi çantasını da alarak evden çıktı. Mahalle bakkalından 5 sakız alan V.S. okuluna giderek derse girdi. Çiftin silah sesleri üzerine uyanan 5 yaşındaki kızı, korkunç manzarayı görünce yatağının altına saklandı.

ARKADAŞLARI MERAKLANDI

Umut Uz işe gitmeyince arkadaşları telefonla evi aradı. İsmetpaşa Mahallesi'ndeki eve giden Erbaa Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları, kapı açılmayınca pencereden içeriyi kontrol etti. Çifti yataklarında kanlar içinde yatarken gören arkadaşları polisi aradı. Polisler, 8 aylık hamile 30 yaşındaki Tuğba Uz'un öldüğünü belirledi. Ağır yaralı Umut Uz ise hastaneye kaldırıldı. Komşular, yeğen V.S.'nin sabah okuluna gittiğini söyledi. Okulda gözaltına alınarak eve getirilen V.S., halasını ve eniştesini "kendisine kötü davrandıkları için" vurduğunu itiraf etti. V.S.'nin itirafları doğrultusunda, kullandığı tabanca da evin odunluğundaki talaşların arasında bulundu. Olaydan sonra V.S'yi gören mahalle bakkalı, "Umut Uz bana, 'Yeğenime, sigara dışında istediği her şeyi ver. Parasını ben öderim' demişti. V.S. o sabah 5 sakız aldı ve parasını da kendisi ödedi. Çok sakin ve soğukkanlı görünüyordu" dedi. Yeğeninin kurbanı olan Tuğba Uz'un cesedi otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, Erbaa Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Tokat Devlet Hastanesi'ne sevk edilen Umut Uz'un da beyin ölümü gerçekleşti. Çiftin 1 ay sonra doğması beklenirken annesinin karnında ölen çocuklarının erkek olduğu, şoka giren 5 yaşındaki kızlarının ise hastanede tedavi altına alındığı bildirildi.

TEYZELERİNİ ÖLDÜRDÜLER

Kocaeli'nde 1 ay önce evlerinde boğazları kesilerek öldürülen Güler Kurt ile gelini Hatice Kurt'un 4 katil zanlısından 2'si yeğenleri çıkmıştı. Çifte cinayetin planlayıcısı olan yeğen Muhammet Mutlu'nun, olay günü polislere 'Bunu yapan hayvanları bulun' diyerek feryat edip gözyaşı döktüğü belirlenmişti. Cinayete karışanlardan ikisinin eşinin yeğenleri olduğunu öğrenen işçi emeklisi Rasim Kurt, "Koynumuzda yılan beslemişiz" demişti.
BİZE ULAŞIN