Adliye önünde birbirlerine girdiler

Adana'da adliye çıkışında silahla yaralamadan mahkemelik olan iki grubun silahlı, sopalı, sandalyeli kavgası bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. 2 kişinin silahla, 2 kişinin de darp edilerek yaralandığı kavgada kadınlar da terliklerini çıkartıp birbirlerine saldırdı.

Merkez Yüreğir ilçesi, 19 Mayıs Mahallesi'nde oturan 25 yaşındaki Umut K. iddiaya göre, uyuşturucu ticareti yapan Ahmet N., Fırat B. (36) ve kardeşi Murat B. (39) tarafından uyuşturucu satmaya zorlandı. 3 kişiden Fırat B., uyuşturucu satmayı kabul etmeyen Umut K'yı 5 Aralık 2011'de her iki ayağından tabanca ile yaraladı. Fırat ve Murat B. kardeşler de havaya ateş etti.

İşte o anlar!

Dün Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan tutuksuz 3 sanık duruşma çıkışında adliyenin arkasında kendilerinden şikayetçi olan Umut K. ve ailesine pusu kurdu. Adliyenin arka kapısından çıkan K. ailesinin geldiğini gören 3 sanıktan henüz belirlenemeyen birisi belinden tabancasını çıkartıp grubun üzerine rastgele ateş etmeye başladı. 4 el ateş ettikten sonra tabanca tutukluk yaptı. Saldırgan, onlarca kişinin gözleri önünde "Kurşun bitti kurşun bitti" diye bağırdıktan sonra kaçtı. Saldırıda Ahmet K, (55) sol bacağından, oğlu Yusuf K. ise sol göğüs altından yaralanıp Adana Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Kurşunlama olayının ardından çıkan kavgada ise Murat B. ile Abdulkerim F. (27) darp edilerek dövüldü. Yaralanan 2 kişi Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Polisler, kavga edenleri biber gazı sıkarak güçlükle ayırdı. Kavga sırasında iki kadının terliklerini çıkartıp birbiriyle kavga etmesi görenleri hayrete düşürdü. Kadınlar birbirinin saçını çekip tokat atarak yol kenarında bulunan tekel bayiinin içine kadar girdi. Daha sonra kadınlar ellerine geçirdikleri sopa ve süpürge sapı ile birbirine girdi. Bu anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.
BİZE ULAŞIN