Askere gidebilmek için hırsızlık yaptı

Adana'da vatani görevini yapmak için askere gidecek olan bir kişi, maddi durumu kötü olduğundan asker harçlığını çıkarabilmek için arkadaşlarıyla birlikte hırsızlık yaparken yakalandı.

Olay, merkez Seyhan ilçesi, Cemalpaşa Mahallesi'nde gerçekleşti. İddiaya göre, Ahmet B. (20) isimli bir kişinin sülüsü geldiğinden vatani görevini yapacağı yere gitmek için hazırlık yapmaya başladı. Ancak maddi durumu kötü olduğundan askere gidecek parayı bulmakta zorlandı.

Ahmet B. arkadaşları Pale A. (19) ve Süleyman S. (20) ile sohbet ederken "Askere gideceğim ama param yok askerde ne yapacağım bilmiyorum" dedi. Bunun üzerine arkadaşları Ahmet B.'ye "İş yerlerine girip hırsızlık yapalım sonra onları satar senin askerlik harçlığını biriktiririz" dedi.

Bunun üzerine Ahmet B. ve iki arkadaşı sabaha karşı saat 05.00 sıralarında bir kuaför dükkanına
girip LCD televizyon çalıp kaçmaya çalıştı. Ancak devriye gezen polis, iş yerinde birilerinin olduğunu fark ederek hırsızları yakalamak için harekete geçti. Polis olay yerinde iki kişiyi yakalarken Ahmet B.'yi kovalamaca sonrası yakaladı.

Zanlılar Hırsızlık Büro Amirliği'ne getirilerek sorgulandı. Sorguda şahısların arkadaşları Ahmet B.'nin askere gitmek için parası olmadığını ona yardım etmek için hırsızlık yaptıklarını itiraf etti. Zanlılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlıların daha önceden suç kaydı olmadığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN