Gaziantep'te soba faciası

Gaziantep'te çocuklar üşümesin diye yakılan sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 4 kişi hayatını kaybetti. 2'si çocuk 4 kişiyi sobaya kurban veren ailenin feryatları yürek dağladı.

8 Şubat Mahallesi'nde Çakır ailesi akşam saatlerinde oturma odasında sobayı yaktıktan sonra uykuya daldı. Oturma odasında soba yakıldıktan sonra baba Hacı Çakır ve anne Dursun Çakır uyumak için odalarına çekildi. Gece rüzgarın etkisiyle birlikte karbonmonoksit gazı sızdıran soba bir aileyi yıktı.

YÜREK BURKAN FOTOĞRAFLAR!

İçeride uyuyan Hasan Çakır (19), ablası Zehila Çakır (20) kardeşleri İpek Çakır (15) ve bu üç kişinin kuzeni Muhammet Yaşar Çakır (6) sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Sabah saatlerinde uyanan baba Hacı Çakır büyük oğlunu uyandırmak için içeri girmek istedi. Ancak 3 çocuğu ve torunundan ses alamayan Hacı Çakır içeri girdi. Korkunç manzara ile karşılaşan baba Hacı Çakır dışarı çıkarak komşularından yardım istedi. Bu sırada haber verilen sağlık ekipleri olay yerine gelerek içerde bulunanların yaşayıp yaşamadığını kontrol etti. Yapılan kontroller sırasında 3 kardeşin öldüğünü tespit eden sağlık ekipleri son nefesini veren 6 yaşındaki Muhammet için seferber oldu

Çocuğu evden çıkararak Şehitkamil Devlet Hastanesi'ne götüren sağlık ekiplerinin büyük çabaları sonuçsuz kalınca Muhammet'in de hastanede hayatını kaybettiği anlaşıldı. Bu sırada olayı duyarak mahalleye akın eden Çakır ailesinin yakınlarının feryatları yürek dağladı. Sobaya 4 kurban veren aile gözyaşları içinde feryat etti. Tarifi imkansız olan acı bütün mahalleliyi gözyaşlarına boğdu. Bu sırada ölen çocukların sinir krizi geçiren bazı yakınları için olay yerine ambulans çağırıldı. Gelen sağlık ekipleri fenalık geçirenlere ilk müdahaleyi ambulansta yaparak sakinleştirici iğne yaptı. İçeri girmek isteyenleri ise polis güçlükle durdurdu. Daha sonra olay yerine gelen iki ayrı cenaze aracından 3 tabut indirildi.

Tabutlara yüklenen 3 kardeşin cansız bedeni otopsi için Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Öte yandan Şehitkamil Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Muhammet Yaşar Çakır ise otopsi için Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Olay yerine gelen polis ekipleri ise evde ve çatıda incelemelerde bulundu. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

BİZE ULAŞIN