Filmlere bile konu olur

Kahramanmaraş'ta bir kavgada ölen ve organlarıyla beş kişiye hayat veren Kenan Bozoğlu'nun babası, oğlunun ölümünden sorumlu tuttuğu kişiyi öldürttü

30 yaşındaki Kenan Bozoğlu, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde 26 Mayıs 2011'de silahlı bir kavganın ortasında kalarak başından ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Bozoğlu'nun beyin ölümü gerçekleşince 67 yaşındaki babası Zeki Bozoğlu, oğlunun organlarını bağışladı. Bozoğlu'nun kalbi, karaciğeri, iki böbreği ve pankreası beş hastaya yeni bir hayat verdi.

ÖLÜMDEN KAÇAMADI
Aile, olay yerine birlikte gittikleri ve kavgadan yara almadan kurtulan 32 yaşındaki Seyit Gazi Dağıstanlı'yı, oğullarının ölümünden sorumlu tuttu. Dağıstanlı ise bu suçlamaların yarattığı baskıdan kurtulmak için ailesini de alarak Antalya'nın Alanya ilçesine göç etti. Dağıstanlı, geçtiğimiz 4 Şubat'ta iş yerinden çıkışta kayıplara karıştı. Bir gün sonra Konyaaltı sahilinde bulunan cesedin Dağıstanlı'ya ait olduğu belirlendi. Polis, Seyit Gazi Dağıstanlı'nın cinayete kurban gittiğini belirledi. Yapılan soruşturmada cinayeti Oktay Arslan (28) ve Ümit Yedikule'nin (27) işlediği, onları da baba Zeki Bozoğlu ve İstanbul'daki ağabey 39 yaşındaki Mehmet Bozoğlu'nun azmettirdiği ortaya çıktı. Polis, ayrıca aracılık ve yardım suçlamasıyla 7 kişiyi daha gözaltına aldı. Zeki ve Mehmet Bozoğlu'nun, Dağıstanlı'nın öldürülmesi için 150 bin liraya anlaştıkları, paranın bir kısmını cinayetten önce ödedikleri belirlendi. Tetikçilerden Oktay Arslan'ın ise Dağıstanlı ile çocukluk arkadaşı olduğu ortaya çıktı. Arslan'ın buluşmak için aradığı Dağıstanlı'yı otomobilinde sert bir cisimle bayıltıldıktan sonra el ve ayaklarını bağladığı Kemer yakınlarında denize attığı belirlendi. 11 sanık tutuklanm a l a r ı istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.
BİZE ULAŞIN