Bıçakladığı eski sevgilisi öldü

Lise öğrencisi Çağla B. tarafından kasığından bıçaklanan Rasim Arguç (22), hastanede yaşamını yitirdi. Tutuklanan genç kız, "Bir süre görüştük, sonra peşimi bırakmadı" dedi

Samsun'un İlkadım ilçesi Karadeniz Mahallesi Muradiye Sokak'ta üç gün önce meydana gelen olayda eski sevgilisi tarafından bıçaklanan 22 yaşındaki genç, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Lise öğrencisi Çağla B., iddiaya göre peşini bir türlü bırakmayan ve sürekli kendisini tehdit eden Arguç'la parkta buluştu. Tartışma sırasında Rasim Arguç, kolundan tuttuğu Çağla B.'yi zorla otomobile bindirmek istedi. Bu sırada yanında getirdiği bıçağı çıkaran genç kız, Arguç'u kasığından ağır yaraladı. Arguç tedavi altına alınırken genç kız ifadesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

'MESAJLARI KESİLMEDİ'
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Arguç dün hayatını kaybetti. Bunun üzerine, Çağla B. tutuklandı. Genç kızın nöbetçi mahkemede verdiği ifadede, Arguç'un kendisini sürekli rahatsız ettiğini öne sürdüğü belirtildi. Çağlı B.'nin, "Daha önce arkadaştık. Ancak Rasim askere gitti ben de arkadaşlığımı bitirdim. Askerden geldikten sonra sürekli benimle görüşmek istiyordu. Reddettikçe beni taciz ve tehdit etmeye başladı. Mesajlarının arkası kesilmedi. Son olarak cep telefonuma 'Sen gelmezsen ben geliyorum' diye mesaj attı. Ben de korkup yanıma bıçak alarak buluşma yerine gittim. Amacım onu öldürmek değil korkutmaktı" dediği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN